Reklamı Geç

Başkan Koyuncu'dan "Evde Kal Emirdağ" çağrısı

Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu’nun talimatları doğrultusunda belediye ekipleri her sabah koordineli bir biçimde ilçe haritası üstünden dezenfekte ve ilaçlama yapmış olduğu çalışmalarna devam ediyor.

Başkan Koyuncu'dan "Evde Kal Emirdağ" çağrısı
25 Mart 2020 - 20:49

Başkan Koyuncu ayrıca salgının önüne geçmek için “Evde Kal Emirdağ” çağrısında bulunduEmirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, Türkiye’de covid 19 (koranavirüs) vakalarının tespit edilmesiyle beraber ilçe de dezenfekte ve ilaçlama yapmış olduğu çalışmalarnı hızlı bir biçimde başlattı. Emirdağ Belediyesi ekipleri koronavirüs’ün yayılmasını önlemek hedefiyle ilçe haritası üstünde plan yaparak dezenfekte ve ilaçlama yapmış olduğu çalışmalar aynı hızla devam ediyor. Ekipler ilçe genelinde dezenfekte edilmemiş yer bırakmıyor. Kamu kurum ve kuruluşlar, işletmeler, özel apartmanlar ve yurtdaşın yoğun olduğu ortamlar ilaçlanıyor. Dezenfekte yapmış olduğu çalışmalar yalnızca gündüzleri değil, geceleri de aynı hızla devam ediyor. İtfaiye ve temizlik ekipleri tarafından ilçe genelinde cadde ve ara sokaklar hem yıkanıyor aynı zamanda ilaçlanıyor.Başkan Koyuncu’dan “Evde Kal Emirdağ” çağrısı


Tüm dünya çapında ve ülkemizde etkisini hızla gösteren koronavirüs salgınına karşı vatandaş olarak yapılması gerekli olan en önemli konunun evde kalmak olduğunun önemini vurgulayan Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, "Evde Kal Emirdağ" çağrısında bulundu. Başkan Koyuncu, “Salgının ilçemizde ve ülkemizde yayılmasını önlemek hedefiyle alınan tedbirlere ve getirilen kurallara harfiyen uymalı ve üzerimize düşen sorumluluğu eksiksiz yerine getirmeliyiz. Öncelikli olarak bu virüsün dağılmasını engellemek için evde kalmalıyız. Özellikle de çevremizdeki akraba ve yakınlarımızdan 65 yaş üstü insanlar var ise bu halkımızın mutlaka dışarı çıkmamaları gerekmektedir. Tehlike geçinceye ve bu virüs etkisini kaybedinceye kadar günlük yaşam alışkanlıklarımızı geçici süreliğine değiştirmek zorundayız. Gerek toplu gerekse bireysel tedbirler sayesinde bu süreci inşallah kazasız belasız atlatacağız” dedi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum