Başkan Büyükkılıç kurban pazarını denetledi

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kurban Bayramı sürecinde sorun yaşanmaması ve yurttaşların itimat edilir bir ortamda kurban alışverişi yapabilmeleri amacıyla Melikgazi ve Kocasinan ilçelerindeki kurban satış alanlarını ve kesim noktalarını inceledi.

Başkan Büyükkılıç kurban pazarını denetledi
19 Temmuz 2021 - 00:53

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı'na sayılı günler kala bütün hazırlıklarını tamamlayarak, kentteki kurbanlık satış yeri ve kesim noktalarında çalışmalarını sürdürüyor.  

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Zabıta Daire Başkanlığı’ndaki ekiplerle bir arada hayvan satış bölgelerinde ve kesim alanlarında kontrol gerçekleştirdi. Büyükkılıç, Melikgazi ve Kocasinan ilçelerindeki hayvan satış noktalarına giderek, kurbanlık satanlar ile vatandaşlarla sohbet etti. Daha sonra yurttaşların kurban ibadetlerini sıhhatli ve itimat edilir bir ortamda yerine getirebilmeleri amacıyla de hayvan kesim alanlarını denetledi. Öte yandan Büyükkılıç, alıcıyı ve satıcıyı memnun edecek şekilde pazarlıklara dahil olmayı da ihmal etmedi.  Başkan Büyükkılıç’a Kocasinan İlçesi’ndeki kurbanlık satış ve kesim kısmı kontroline Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar da eşlik etti. 

KAYSERİ’MİZDE BAYRAM ÖNCESİ HAZIRLIKLARI YAPMIŞ DURUMUNDAYIZ

Kayseri’de her bayramda bulunduğu gibi bu bayramda bütün hazırlıkları yaptıklarını ifade eden Başkan Büyükkılıç, Kurban Bayramı sürecinde rastgele bir tekleme yaşanmaması amacıyla kontrollere çıktıklarını dile getirdi. Büyükkılıç, konuşmasına şu şekilde devam etti:“Kayseri’mizde bayram evveli hazırlıkları yapmış durumundayız. İlçe belediyelerimizin satış yerleri, kesim yerleri ile ilgili.  Kurban Satış Merkezi’ndeki esnaflarımızı gezdim. Vatandaşlarımızı dinledim. Oradaki hizmet veren kardeşlerimizi dinledim.  İlçe belediyelerimizin satış ve kesim bölgelerinde kantarıyla, veteneriyle, suyuyla, mescidiyle, lavabolarıyla her türlü hizmeti sağlamış durumda. Bu güzel ortamda rahatça temiz bir şekilde pazarlıklarını yapıyorlar ve alacaklarını alıyorlar. İnşallah ibadet aşkıyla kurbanlarını kesecekler. Değerli başkanımıza değerli ekibine teşekkür ediyorum. Bizi her vakit anlayışla karşılayan esnafımıza ilaveten teşekkür ediyorum. Helalinden bol rızık diliyorum. Kurban alan kardeşlerimize de kurbanları hayırlı olsun diyorum.”

HAYVAN SATIŞ YERLERİNİN ALTYAPILARI ÇOK GÜZEL HAZIRLANDI

Hayvan satış yerlerinin altyapılarının çok güzel hazırladığını kaydeden Büyükkılıç, “Ufak tefek eksiklerimiz olabilir. Onları telafi etmek her vakit mümkündür. Daha önceki yerde ister istemez yapılaşmaların olması, bu pazarın olma talihi yoktu. Bizi esnafımızın anlayışla karşıladığını verdiği hizmetlerden de bizi de rahatlatmasını da görmenin tadını yaşıyoruz. Tekrar zabıta hizmetleriyle, veteriner hizmetleriyle, sağlık hizmetleriyle ibadet yönüyle her türlü zeminiyle altyapısı çok güzel hazırlandı” diye konuştu. 


YORUMLAR

  • 0 Yorum