Bakan Hulusi Akar Asker alımını ve terhisleri açıkladı !

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, TSK'daki koronavirüs tedbirleriyle ilgili açıklama yaptı. Bakan Hulusi Akar ayrıca asker alımını ve terhisleri açıkladı !

Reklam
Bakan Hulusi Akar Asker alımını ve terhisleri açıkladı !
15 Mayıs 2020 - 15:25

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, TSK'daki virüs önlemlerine ilişkin, 1 Haziran 2020 tarihinden itibaren normalleşmenin başlayacağını açıkladı . Hulusi Akar ayrıca, bedelli asker alımının 20 Haziran 2020 , terhislerin de 31 Mayıs 2020 tarihinden itibaren olacağını söyledi. Askere alınacaklar içinde corona virüs testi yapılacağı belirtti.

NTV'nin sorularını yanıtlayan Hulusi Akar'ın konuşmasından bazı başlıklar:

''Operasyon bölgelerinde corona virüs vakası yok. TSK'daki normalleşme planına ilişkin, ilgili arkadaşlarımızla çalıştık. Buradaki en önemli unsurlardan birisi de operasyonların engellenmemesiydi. Onu da başardık.Personel temin, atama erteleme, okullardaki eğitim ertelenmişti. Bunları 1 Haziran'dan başlatacağız. 1 Haziran'dan itibaren normalleşme çalışmalarına başlıyoruz.  

BEDELLİ ASKERLİK

31 Mayıs'tan itibaren terhislerin başlamasını planlıyoruz. Celp işleri de 5 Haziran'dan itibaren başayacak. Bedelli askerlik uygulamasında yeni alım 20 Haziran'da başlayacak. Askere alınacaklara da corona virüs testi yapılacak. 

İDLİB'DE RUSYA İLE ORTAK DEVRİYE

Küçük ihlaller olsa da bölgedeki ateşkes devam ediyor. 235 bin civarında Suriyeli kardeşlerimiz evlerine döndüler. Bizim amacımız bütün Suriyeli kardeşlerimizin evlerine dönmesi. 

Terörle mücadele kapsamında 1 Ocak'tan bugüne kadar bin 393 terörist etkisiz hale getirildi.

TSK'NIN LİBYA GÖREVİ

Danışmanlık görevimiz sürüyor, herhangi bir kaybımız yok. 


YORUMLAR

  • 0 Yorum