ATSO personeline Afet ve Acil Durum Planı eğitimi verildi

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası çalışanlarına “Afet ve Acil Durum Planı” başlıklı hizmet içi eğitim, video konferans yöntemiyle verildi.

ATSO personeline Afet ve Acil Durum Planı eğitimi verildi
09 Temmuz 2021 - 10:59
Afet ve Acil Durum Planı eğitimi veren Afyonkarahisar Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi Direktörü Özgür Demir, 17 Ağustos 1999 tarihinde Gölcük merkezli Marmara Depremi’ne şahit olduğunu, 2011 yılına kadar da Mahalle Afet Gönüllüleri projesi çalışmalarına katıldığını söyledi.

Demir yaptığı açıklamada, “Afet ve Acil Durum Planları’nda iki temel unsur vardır. Bunlardan biri Risk Yönetimi, ikinci de Kriz Yönetimi’dir. Risk Yönetimi, afet olmadan önce yapmamız gerekenleri anlatır. Risklerin tespit edilmesi ve zararların azaltılması sürecidir. Kriz Yönetimi ise afet oluştuktan sonra meydana gelen olayların tespit edilmesi ve olaylara müdahale edilerek durumun iyileştirilmesidir. İşyerlerinin Afet ve Acil Durum Planları’nın olup olmadığı çalışanlar tarafından bilinmeli, bu Plan’a göre hareket edilmelidir. Böyle bir plan yoksa mutlaka hazırlanmalıdır” dedi. 

Yaklaşık 1 saat süren eğitim, soru-cevap kısmının ardından tamamlandı

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum