Arabalı Sinema Afyon : Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı

Afyonkarahisar'da Arabalı Sinema Film Günlerinde bu hafta sonu "Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı" adlı film izlenecek

Arabalı Sinema Afyon : Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı
11 Ağustos 2020 - 09:56

Afyonkarahisar Belediyesi tarafından düzenlenen Arabalı Sinema Film Günleri etkinliği kapsamında bu hafta sonu "Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı" ibimli film izlenecek. Afyonkarahisar Belediyesi’nin Koronavirüs önlemleri kapsamında sinemaya gidemeyen vatandaşlar için düzenlediği arabalı sinema etkinliği bu hafta sonu da devam edecek.

Birincisi Afyon Fuar Alanında  “7. Koğuştaki Mucize” daha sonra Motokros Alanında düzenlenen  “Selvi Boylum Al Yazmalım” filmleriyle büyük ilgi gören etkinlikte bu hafta sonu Pazar akşamı yapımcılığını "Diriliş Ertuğrul" ve "Kuruluş Osman"a da imza atan Mehmet Bozdağ'ın üstlendiği "Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı" adlı film ekrana yansıyacak.

Kamil Aydın'ın yönetmenliği yaptığı filmde İstanbul'u fethinin ardından yönünü Roma'ya çeviren Fatih Sultan Mehmet'in akıncılarının, Balkan coğrafyasında Sırp Kralı Lazar'a karşı verdikleri zorlu mücadeleyi ve cihan devletinin köklerinin bu coğrafyada yeşermesini konuse ele alınıyor. Daha çok aksiyon ağırlıklı tarihi dönem filminin başrollerinde Emre Kıvılcım, Levent Özdilek, Ece Çeşmioğlu, Serdar Gökhan, Ebru Özkan, Seray Kaya, Eren Vurdem, Ogün Kaptanoğlu, Selda Alkor ve Cemal Hünal yer alıyor.

16 Ağustos 2020 Pazar günü akşam saat 21.00’de  başlayacak olan ve sinemaseverler arabalarından inmeden güvenli bir şekilde sinema keyfi yaşatacak olan etkinlik sırasında aileleri ile birlikte film izlemeye gelen vatandaşlara yine çeşitli ikramlarda bulunulacak.

Afyonkarahisar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, ücretsiz olarak gerçekleştirilecek olan etkinliğe tüm vatandaşlar davet edilerek, gerekli tedbirlere uyulması noktasında da hassasiyet çağrısında bulunuldu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum