Reklam
Reklam

Araba İlanı Verilen Sitede Neler Olmalıdır

Aracınızı bir galerici üzerinden satmak yerine, bunu daha kolay ve hızlı gerçekleştirmek için bir yol daha vardır.

Araba İlanı Verilen Sitede Neler Olmalıdır
28 Eylül 2020 - 17:02

Hem fiyatları yükseltmemek hem de doğrudan alıcıya ulaşmak için 2.el araba ilanı sitelerinden yararlanılabilir. Bugün araç satışlarının önemli bir kısmı, online araç satış siteleri aracılığı ile gerçekleşmeye devam ediyor. Alıcı ile satıcıyı buluşturan ve gelişmiş özellikleri ile araç satışına yönelik ihtiyacı önemli bir şekilde karşılayan sitelerin kalitesi oldukça önemlidir.

Araba ilan sitesinin özellikleri…
Araba satışının gerçekleşmesini sağlayacak sitelerin hedef kitleyi düşünerek tasarlanması ve kullanıcı deneyimi açısından önemli işlevlere sahip olmasının önemi büyüktür. Bu bakımdan, daha önce sahibinden ilan vermemiş bir kişi için bile ilan vermek zorlu ve öğrenilmesi karmaşık bir hale dönmemesi lazımdır. Gelişmiş ilan sitelerindeki anlaşılabilir sistem ile ilan vermek oldukça kolay ve hızlı bir şekilde ilerler. 2.el araba ilanı verirken ki süreç eziyet olmaktan çıkar ve hatasız bir ilan verildiği için de geri dönüşler erkenden başlar.

Sahibinden araç ilanı verirken en önemli konulardan biri görseldir. Mükemmel bir şekilde çektiğinize inandığınız görsellerin site tarafından kabul edilmemesi gibi durumlar oldukça sinir bozucu olur. Kaliteli görsellerin hiçbir şekilde sıkıştırılmadan veya görüntü kalitesine zarar vermeyecek şekilde yüklenmesi mümkün olmalıdır. Böylece, aracın her detayını gösteren görselin alıcı tarafından incelenerek, araç hakkında daha fazla bilgi sahibi olması sağlanabilir.

Diğer bir konuda teknik destek veya danışmanlık gibi hususlardır. İlanı daha iyi vermek için öneri ve tavsiyelerin toplandığı bilgiler veya doğrudan iletişim kurulabilecek temsilcinin yer alması, işinizi çok daha kolaylaştırır. Ayrıca, ilanı sponsorlu olarak ön plana çıkarmak isteyenler için de bazı avantajların sunulabilmesi lazımdır. Bu konularda destek sunabilen araç ilan siteleri üzerinden hızlı şekilde müşteri bulmak veya arzu edilen aracı bulmak çok daha pratiktir.

Sadece aracını satan kişi için değil araç satın alacak kişi için de önemli özellikler yer almalıdır. Bunlardan en bilineni filtreleme sistemidir. Marka, model, km değeri gibi özelliklere göre satılan araçları listeleme özelliği bulunan siteler, alıcılar için de cazip ve makuldür

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum