reklam

ANAOKULU SEÇERKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

Anaokulu, bir çocuğun tüm hayatına yön veren eğitimin başlangıcıdır. Çocuğun hayatında aileden sonra paylaşmanın, birlikte hareket etmenin bilincianaokulunda verilir.

Reklam
ANAOKULU SEÇERKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?
13 Kasım 2018 - 16:25

Anaokulu, bir çocuğun tüm hayatına yön veren eğitimin başlangıcıdır. Çocuğun hayatında aileden sonra paylaşmanın, birlikte hareket etmenin bilincianaokulunda verilir.

 

Sosyal ilişkilerinde başarılı olması büyük oranda, doğru tercih edilmiş anaokuluyla sağlanır. Anaokulu seçimi yaparken öncelikle çocuğun daha sonra kendinizin önceliğinize kulak vermeniz yararlı olur. Disiplin, fiziksel ve zihinsel aktivitelerin kaliteli şekilde gerçekleştirildiği okulları tercih ederken, öğretmenin yaklaşımı ve kullanılan eğitim metodlarının önemi büyüktür. Özellikle içe dönük bir çocuk için ebeveynler, sosyal aktiviteler ve ders dışındaki faaliyetler açısından zengin okulları seçmelidir.

 

Yaşı küçük çocuklar, ev ve okul arasındaki mesafe uzaksa zorlanabildikleri için, çevrenizdeki okulları seçmek çocuğun okuldan soğumamasında etkili olur. Seçmek istediğiniz okulu önceden tecrübe etmiş öğrenci ve velilerden bilgi almak, okulun kurallarını ve öğretmeninçocuklara yaklaşımını öğrenmek için gereklidir. 

 

Çocuğunuz çok hassas ve duygusal bir yapıya sahip olabilir. Bu tip çocuklar için katı disiplin kuralları çok doğru etki yaratmaz. Ya da tam tersi vurdumduymaz yapıdaki bir çocuk için disiplin kurallarının çiğnendiği bir okul gelişimine bu anlamda katkıda bulunmamaktadır. Gün içinde seçmek istediğiniz okulu ziyaret ederek, tuvalet, mutfak ve sınıfların temizliğine göz atabilirsiniz. Böylece çocuğunuzun hijyenik koşullarda eğitim görüp görmediği konusunda tereddütler yaşamazsınız.

 

Yemek listesindeki yemeklerin kurum tarafından mı yapıldığı, yoksa yemek şirketlerinden mi gönderildiği konusunda mutlaka bilgi almalısınız. Sağlıklı olan okul bünyesinde pişen, beslenme uzmanına danışılarak hazırlanmış ve kalori dengesi yapılmış yiyecekler olduğu için bunları da göz ardı ederek anaokulu tercihi yapmanız doğru olacaktır. Ders programının içeriğini mutlaka inceleyin. Programın, çocuğun gelişimine katkı sağlayamayacak şekilde düzenlenip düzenlenmediği konusunda fikir sahibi olmalısınız.

 

Belirli aralıklarla yapılan kültür sanat faaliyetlerine ne kadar vakit ayrıldığı, sergi, tiyatro ve müzelere ne sıklıkla gidildiği konusu da bir anaokulunun kalitesini gösteren özelliklerdendir. 

 

Çocuğun pek çok sanat dalını yakından tanıması için kültürel ve sanatsal aktiviteler çocuğun gelişimine büyük katkı sağlar. Okul belirlendikten sonra, kayıt yaptırmaya çocukla birlikte gitmek, onun bulunduğu ortamdan keyif alıp almadığını gözlemlemek açısından gereklidir

 

http://www.beykentyapaanaokulu.com/

YORUMLAR

  • 0 Yorum