Reklam
Reklam

AKÜ Turizm Fakültesinde 7. İstihdam ve Kariyer Günleri Gerçekleşti

AKÜ - Afyon Kocatepe Üniversitesi Turizm Fakültesi aracılığıyla düzenlenen 7. İstihdam ve Kariyer Günleri çevrim içi olarak gerçekleştirildi.

AKÜ Turizm Fakültesinde 7. İstihdam ve Kariyer Günleri Gerçekleşti
20 Nisan 2021 - 00:54
Sektör temsilcilerinin geleceğin turizm sektörü çalışanları ile bir araya geldiği, 15-16 Nisan 2021 tarihlerinde düzenlenen istihdam ve kariyer günleri etkinliğine, Afyonkarahisar dışından ETS Tur, Odeon Tours ve Tatilbudur seyahat acentaları; Altın Yunus Çeşme Turistik Tesisler A.Ş., Boyalık Beach Hotel & Spa Çeşme, Duja Hotels Bodrum, Maxxroyal, Voyage Hotels, The Nowness Luxury Hotel & Spa, Wome Deluxe Hotel ve Ilıca Hotel Spa & Thermal Resort konaklama işletmeleri ile STEB Yurtdışı Eğitim Danışmanlık adlı eğitim danışmanlık firması olmak üzere toplam 12 sektör temsilcisi katıldı.

7. İstihdam ve Kariyer Günlerinin ikinci gününe ise Akrones Thermal, Doubletree by Hilton Afyonkarahisar, Grand Özgül Termal Tatil Köyü, Jura Hotels Afyon Thermal, Korel Thermal Resort Clinic&Spa ve NG Afyon Wellness&Convention otel işletmelerinin yöneticileri Turizm Fakültesi öğrencileri ile bir araya gelerek deney paylaşımı gerçekleştirdiler.

İki gün süren ve öğrencilere staj ve istihdam merkezli bir biçimde sektör temsilcileri ile bir araya gelme olanağı yayınlayan oturumlara Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Turizm İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği seksiyonü öğrencilerinin yanı sıra seksiyon başkanları ve dekan yardımcıları da katılarak faaliyete destek verdiler.

Koronavirüs salgını nedeniyle çevrim içi olarak yapılan 7. İstihdam ve Kariyer Günlerinde her bir sektör temsilcisi düzenlenen özel oturumlar ile 30 dakika süresince öğrencilerle görüşmeler yaparak temsil ettikleri işletmeler ile ilgili veriler verirken; öğrenciler de staj gerçeklştirmeyi düşündükleri yerleri tarif etmeye çalışarak merak ettikleri soruları sorma imkânı buldular. Oturumlarda barınma, maaş, çalışma günleri ve saatleri, tatil imkânları vb. gibi öğrencilerden gelen sorular işletme yetkilileri aracılığıyla cevaplanarak öğrencilerin çalışmayı düşündükleri işletmeler ile ilgili genel bir bilgi sahibi olmaları sağlandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum