İbrahim Kuçükkurt Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen etkinliğe, Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayhan Erol, Metalürji ve Malzeme Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Serhat Başpınar, Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şükrü Talaş, akademik personel ve öğrenciler katıldı.
Kalite Odaklı Projeye Destek
Toplantının açılış konuşmasını yapan Prof. Dr. Serhat Başpınar, uluslararası projelere katılımın kalite açısından önemine vurgu yaparak, "Materials Science Ma(s)ters" projesinin fakülte ve bölüm için önemli bir adım olduğunu belirtti. Projede paylaşılacak bilgilerin yol gösterici nitelik taşıdığını ifade etti.Maddi Destek ve Uluslararası Çalışmalar
Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayhan Erol, Türkiye'nin bu tür projelere ciddi maddi destek sağladığını ve benzer projelerin diğer fakültelerden de beklediklerini dile getirdi. Üniversitenin uluslararası alanda daha öne çıkmak için büyük projeler gerçekleştirmeyi hedeflediklerini belirterek, üst yönetimin bu tür projelere her zaman destek verdiğini vurguladı.Proje Detayları ve Amaçları
Program yöneticisi Prof. Dr. Şükrü Talaş, projenin Türkiye'nin katılımcı ülke olduğunu ve başvurularının kabul edildiğini açıkladı. Projenin eğitim kalitesini artırmayı ve öğrenci ihtiyaçlarını karşılamayı amaçladığını belirten Talaş, aynı zamanda endüstri ihtiyaçlarına uygun bir içerik oluşturmayı hedeflediklerini söyledi. Proje kapsamında yapılan anketler ve katılımcılardan gelen ders önerileri üzerinde çalışıldığını ve derslerin hazırlık aşamasında olduğunu açıkladı.