Akü öğrencileri bilgi yarışmasında 3.oldu!

Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) aracılığıyla düzenlenen Gençler Arası Bilgi Yarışması Üniversite Grubu Türkiye final yarışmasında Afyon Kocatepe Üniversitesi öğrencilerinden büyük başarı geldi

Akü öğrencileri bilgi yarışmasında 3.oldu!
18 Ağustos 2021 - 16:05
Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) aracılığıyla düzenlenen Gençler Arası Bilgi Yarışması Üniversite Grubu Türkiye final yarışmasında Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi Öğretmenliği öğrencisi Elveda Çınar, Turizm Fakültesi Gastronomi bölümü mezunlarından Türker Aydın ile Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü öğrencisi Mihriban Yüksel’in yer aldığı ekip Türkiye üçüncüsü oldu.

GSB Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü Afyonkarahisar Gençlik Merkezleri bünyesindeki ekip ilk olarak Afyonkarahisar’da il birincisi oldu. Akabinde bölümde de ilk sırada yer alan ekip Türkiye finaline katılan 7 il arasında üçüncü olmayı başardı. Yarışma ile alakalı olarak ekip üyelerinden Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi Öğretmenliği öğrencisi Elveda Çınar, “Uzun soluklu ve zorlu bir süreçten alnımızın akıyla çıkmayı başardık. İnşallah yıla Türkiye birinciliğini hedefliyoruz. Bize bu zorlu ve meşakkatli süreçte her vakit destek olan başta Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Sayın Mehmet Karakaş ile Gençlik Liderimiz Rabia Hazal Keskin’e teşekkür ediyoruz” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum