AKÜ'de Çimento Sektörü ele alındı

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Çimento Sektöründe Ar-Ge Faaliyetleri konulu konferans düzenlendi.

AKÜ'de Çimento Sektörü ele alındı
10 Temmuz 2021 - 14:36
İnternet Canlı yayın platformu üzerinden çevrim içi olarak gerçekleştirilen ve moderatörlüğünü AKÜ TTO Koordinatörü ve Afyon Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Tayfun Uygunoğlu’nun yaptığı konferansta Baştaş Çimento AR-GE Departmanından Çağatay Alp Arslan konuşmacı olarak katıldı

Programın açış konuşmasını gerçekleştiren AKÜ TTO Koordinatörü Prof. Dr. Tayfun Uygunoğlu, çimento sektörünün Mühendislik Fakültesi bölümlerinin çoğunu ilgilendiren alanlar içerdiğini, bu konuda çalışmaların mevcut olduğunu ve araştırma alanlarının ise çok daha geniş olduğunu söyledi.

Çağatay Alp Arslan ise konferansta çimento üretim süreçlerini, son yıllarda hem süreçlerde hem de çevre koruma konusunda yapılan yenilikleri anlattı. Türkiye’de farklı yerlerde üretim tesisleri olan fabrikanın AR-GE alanında yaptıkları çalışmalardan da bahseden Arslan,  farklı üniversiteler, farklı kurumlar ve farklı ülkelerle yaptıkları iş birlikleri ile yürüttükleri projelere ilişkin bilgiler verdi. Arslan ayrıca, eğitim ve araştırma alanlarında AKÜ ile iş birliklerin artırılarak devam edebileceğini söyledi.

Katılımcıların sorularının cevaplanmasının ardından konferans sona erdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum