Ak Parti İl Başkanı Sezen'den Türk ordusuna destek mesajı

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Sezen, Suriye'nin kuzey batısında başlatılan İdlip operasyonu dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Ak Parti İl Başkanı Sezen'den Türk ordusuna destek mesajı
28 Şubat 2020 - 15:21

Sezen mesajında "Peygamber Efendimizin övgüsüne mazhar olan askerimizin dünyaya çok önemli bir ders vereceğine ve hainlerin planlarını bozmayı başaracağına inanıyorum” dedi. 

 

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Sezen, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye’deki operasyonunu desteklediklerini ve askerimizin yanında olduklarını söyledi. 

 

Suni haritaların önüne geçmek için yapılan operasyon

 

Sezen, “Türk Silahlı Kuvvetlerinin Suriye Milli Ordusu'yla birlikte Suriye'nin kuzey bastısında PKK/YPG terör örgütlerine ve rejim güçlerine karşı suni haritaların hazırlanmasının önüne geçmek amacıyla bölgenin güvenliğini sağlamak ve ülkemizin çıkarlarını korumak için yaptığı operasyonda şehit düşen Mehmetçiklerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza ise acil şifalar dilerim. Operasyonda görev alan Mehmetçik'imize de muvaffakiyetler diliyorum. Aziz milletimizle beraber dualarımızdasınız” dedi.

 

“Dualarımıza Mehmetçiğin yanındayız”

 

Operasyonun başarılı ile sonuçlanacağına inancının sonsuz olduğunu ifade eden AK Parti İl Başkanı Sezen, “Dualarımıza Mehmetçiğin yanındayız. Ülkemizin güvenliği ve geleceğini garanti altına alması adına önemli bir operasyon olan İdlip operasyonu tamamen Türkiye sınırı dışında kendisini tehdit eden unsurlara karşı yapılan bir önleme operasyonudur. Sınırlarımıza yaşanan ve yaşanabilecek olan taciz ve saldırılara karşı yapılan bu operasyon, belirli bölgelerin temizlenmesi, Türkiye'nin güvenlik tedbirlerini alması yönünde çok önemlidir. Sorunlarımızı torunlarımıza bırakmamak adına yapmış olduğumuz sınır dışı operasyonların bölgemizin güvenliği sağlanana dek şanlı ordumuzun destekçisi ve yanında olduğumuzu ifade ederim. Peygamber Efendimizin övgüsüne mazhar olan askerimizin dünyaya çok önemli bir ders vereceğini ve hainlerin planlarını bozmayı başaracağına inanıyorum” diye konuştu. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum