"AK Parti 2019 seçimlerinde muzaffer olacaktır"

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı Kurban bayramı nedeniyle bir bayramlaşma programı düzenledi. Programda konuşan AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen “AK Parti 2019 seçimlerinde muzaffer olacaktır” dedi.

"AK Parti 2019 seçimlerinde muzaffer olacaktır"
23 Ağustos 2018 - 00:53

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı, Kurban Bayramı nedeniyle bayramlaşma programı düzenledi. Gedik Ahmet Paşa Medresesi (Taş Medrese) bahçesinde başlayan törenin ilk konuşmasını AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Sezen yaptı.

 

Cumhurbaşkanı’nın ‘gönül alma’ sözünü hatırlattı

 

AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen teşkilat bayramlaşmasında yaptığı konuşmada, “Değerli teşkilat mensuplarımız, kurban bir yakınlaşmadır. Allah'a yaklaşmaktır, paylaşmaktır. Hepinizin kurban bayramını tebrik ediyorum. Allah, kestiğimiz kurbanları inşallah izzeti dergâhında kabul etsin. Bayramlar teşkilatlarımız içinde bir yakınlaşma, bir sevinç ve gönül seferberliğine vesile oluyor. Büyük kongremizi geçen hafta yaptık. Hamdolsun partimiz 18 yaşına girdi ve artık 18 yaşında delikanlı bir AK Parti var. Sayın Cumhurbaşkanımızı tekrar Genel Başkan seçtik. Onun himayesinde inşallah AK Parti 2019 yerel seçimleri çalışmalarına başladı. İnşallah partimiz Mart 2019 seçimlerinde de muzaffer olacaktır. Bayramlarımız, vatandaşlarımızla yakınlaşma, gönül alma, birlik ve beraberliğimize vesile olmaktadır. Gece gündüz demeden inşallah bütün kapıları çalıyor, elleri sıkıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız yerel seçim seferberliğinin başlatırken özellikle Belediye başkanlarından şunu rica etti: ‘Bir gönül seferberliği başlatın’ dedi. Sayın Bakanımızın himayesinde Sayın vekillerimiz ile birlikte 18 ilçemizde ayrı ayrı bayramlaşma merasimi düzenledik. Bu bayramda da vatandaşlarımızla kucaklaşacağız” dedi.

 

“Bu seçimlerden de alnımızın akıyla çıkacağız”

 

İl Genel Meclis Başkanı Salih Sel ise konuşmasında, “Biliyorsunuz dış güçler önce 17/25 Aralık, ardından Gezi hadisesi ve son olarak ekonomik bir savaş başlattılar. Allah'ın izniyle Cumhurbaşkanlarımızın önderliğinde inşallah biz bu savaştan da zaferle çıkacağız. Bayramlar yakınlaşmanın ve kardeşliğin pekiştiği günlerdir. İnşallah küs olan kardeşlerimiz barışmışlardır. Barışmayanları da barıştırmamız lazım. Önümüzde çok önemli bir seçim var. İnşallah bu seçimlerden de alnımızın akıyla çıkacağız. Kurban bayramınızı en içten dileklerimle kutluyorum” ifadelerine yer verdi.  

 

“AK Parti Türkiye ve dünyanın ümididir”

 

Belediye Başkanı Burhanettin Çoban da bir konuşma yaptı. Çoban, “AK Parti bir iyilik hareketidir. Elhamdülillah 14 Ağustos 2001 tarihinden bugüne kadar bu iyilik ve güzellik hareketi hem Türkiye’mizi hem de dünyanın ümidi oluyor. Allah, inşallah umutlarımızı boşa çıkarmasın. Nice nice Kurban bayramlarını ulaşmayı nasip eylesin. Kestiğiniz kurbanlar Allah indinde kabul olsun” dedi.  

 

Özkal ve Ürün de birer konuşma yaptı

 

AK Parti eski milletvekilleri Halil Ürün ve Hatice Özkal da birer konuşma yaparak partililerin ve programa katılan vatandaşların Kurban bayramını kutladılar.

 

“Tüm belediyelerimizi AK belediyecilikle tanıştırmak istiyoruz”

 

Milletvekili İbrahim Yurdunuseven de “İdrak etmekte olduğumuz Kurban Bayramı'nın hayırlara vesile olmasını niyaz ediyorum. Kurban demek İbrahimce ve İsmailce paylaşmak demektir. Biz bir ve beraber oldukça kol kola girdiğimiz müddetçe inşallah hiçbir güç, hiçbir kimse bizi yenemeyecektir ve önümüzde duramayacaktır. Biz Türkiye'de güçlü oldukça Suriye'de Irak'ta, Myanmar’da bütün Müslüman kardeşlerimiz ve bütün mazlum kardeşlerimiz güçlü olacaktır. Çünkü bu ülkelerin insanları her seçim döneminde sabahlara kadar bize dua etmişlerdir. AK Parti olarak bugüne kadar girdiğimiz bütün seçimlerden başarı ile çıktık. Önümüzde büyük bir hedefimiz var. İnşallah 30 Mart 2019 tarihinde daha güçlü bir AK belediyecilikle tüm belediyelerimizin tanıştırmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

 

“Cumhurbaşkanımız Afyonkarahisar’dan beklentileri var”

 

AK Parti milletvekili Ali Özkaya da bir konuşma yaptı. Özkaya konuşmasında “Bayramlar bir araya geldiğimiz zaman beraberce kurban etini pişirip, zengin bile olsa hep beraber yediğimiz, bir sofraya oturabildiğiniz zaman bayramdır. Beraberce aynı masanın etrafında sohbet ettiğiniz zaman bayram oluyor. İnşallah Mevla’m bütün bayramlarımızı öyle bayram eylesin. Bütün arkadaşlarımızın söylediği gibi de Allah'a hamdolsun dünyanın en büyük 17. ekonomisiyiz. 8 dolar milyar yardımı dünyadaki gariplere, mazlumlara ulaştıran dünyanın bir numaralı ülkesiyiz. Amerika Birleşik Devletleri 6.9 milyar dolar yardım yaptı. Biz onları geçtik. Oysa onların gayri safi milli hasılası (GSMH), büyüklüğü ve zenginliğini düşündüğünüzde Mevla'ya hamd-ü senalar olsun ki biz çok iyi bir noktadayız. Atalarımız der ya ‘vermek nasip işidir.’ Bakarsınız çok zengin bir adam vardır çok az yardım eder. Bakarsanız bir fakir vardır. Bu fakir zenginin 10 katı yardım eder. Vermek işi nasip işidir. Bu bayram genel seçimler öncesinde ki son bayram. Belediyeler şehrin yönetiminde en etkin noktalardır. Afyonkarahisar'da belediyecilik noktasında Türkiye'nin bir numaralı ilidir. Biz belediye konusunda İstanbul'dan da Ankara'dan da büyük bir iliz. Biz de 59 belediye var. Belediye başkan adayı olacak arkadaşlarımızdan ben şunu rica ediyorum: Lütfen Allah rızası için kimse kimseye yanlış söz söylemesin. Herkesin aday adayı olmak hakkıdır. Ancak aday adaylığı bir başkasını aşağı çekmek değildir. Aşağı çektiği kişi değil, partimiz olur. Bu nedenle bu bizim için çok önemli. Bayramlaşmak için Cumhurbaşkanımızı aramıştım. Döndüler ve az önce de son Başbakanımız Meclis Başkanımız Sayın Binali Yıldırım aradı. Hepinize çok selamları var. Hem Cumhurbaşkanımızın, hem de meclis başkanımızın Afyonkarahisar'dan beklentisi büyük. Türkiye'nin en çok oy veren 11. ili olduğumuza göre bu beklentiyi karşılamak hepimizin görevidir” dedi.

 

“İsabetli adaylarla çalışırsak her şey yoluna girecek”

 

Son konuşmacı Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu idi. Eroğlu, “Değerli kardeşlerim hakikaten her bayram bir araya geliyoruz. İnşallah Rabbim’den bu bayramın da tüm milletimizin birlik, beraberlik ve kardeşliği daha da pekişmesine vesile olmasını niyaz ediyorum. Özellikle Rabbim kestiğiniz kurbanları kabul buyursun. Bütün herkesin gönlünü almamız lazım. Sayın Cumhurbaşkanımızın Afyonkarahisar'dan çok büyük beklentisi var. Her konuşmasında ‘Biz Afyonkarahisar'dan yola çıktık’ diyordu. Bu topraklar mübarek topraklardır. Şehit kanları ile yoğrulmuş topraklardır. AK Parti bunca yıl tek başına iktidar oldu. Bu şehir de tarihte görülmemiş muhteşem hizmetleri gördü. Bütün belediyeleri almamız lazım. Gayret edersek isabetli aday adayları ile çalışırsak vatandaşın gönlünü aldığımız zaman her şey yoluna girecektir. AK Parti belediyeciliği İstanbul'da başladığı zaman Türkiye'ye örnek oldu. Bütün millet ondan sonra ne dedi ‘Yaparsa AK Parti yapar’ dedi. İnşallah belediyecilikte de aynı destanı yazmalıyız. Bu seçimler her zamankinden daha önemli. Çünkü Türkiye'nin etrafında bir kuşatma harekatı var. Bir planı uygulanıyor. Dolayısıyla o planları bozmanın bir yanı da mahalli idareler seçimlerini kazanmaktır. AK Parti kaybederse Türkiye düşmanları sevinecektir. Eğer kazanırsa sadece Türkiye değil bizim Gönül coğrafyamız da kazanacaktır. Gönül coğrafyamızdaki insanların duaları ile bunu başaracağımıza inanıyorum” dedi.

 

İlk müjde Yurdunuseven’den

 

Konuşmaların ardından Afyonkarahisar için üç müjde açıklandı. Müjdelerden ilkini Milletvekili İbrahim Yurdunuseven açıkladı. Yurdunuseven “Şehitliklerimizi ihya ediyoruz. 2 milyon 56 bin liralık bir yatırım yapıyoruz. Kocatepe'ye elektrik ve çevre aydınlatması, yine Kocatepe'ye su isale hattı yapımı ihale aşamasında. Şehit Sancaktar Anıtı'nın çevre düzenlemesi, Çiğiltepe Şehitliği su deposu yapımı, Akdağ Tabiat Parkı enerji nakil hattı ve sosyal donatı yapımı” dedi.

 

Özkaya’dan eğitim yatırımı müjdesi

 

İkinci müjdeyi ise Milletvekili Ali Özkaya verdi. Özkaya konuşmasında “Tatarlı kasabamızda inşallah yeni Anadolu Lisesi'nin temeli atılıyor. Hayırlı uğurlu olsun. Burada eski bir hastanenin inşaatı başlamış yarım kalmış. İnşallah bu hastaneyi de bu okula verelim. Burası da yurt olsun. Çocuklar hem yurtta kalsın hem okusun. Hayırlı uğurlu olsun. Eğitim her şeyin başıdır” ifadelerine yer verdi.

 

Sultandağı ilçesi için spor salonu müjdesi

 

Üçüncü müjdeyi ise milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu verdi. Eroğlu, “Özellikle Sultandağı'nda bir spor salonu talebi vardı. Bunu inşallah gerçekleştireceğiz. Yatırım programına alındı. Orada 2,5 milyon liralık Anadolu Lisesi kapalı spor salonu ile Sultandağı gençleri iyi hizmet alacaklar. Ben buradan destek veren Cumhurbaşkanımızla eski ve yeni Gençlik ve Spor Bakanlarımıza teşekkür ediyorum. Gençliğimize sahip çıkmamız lazım. Şimdi hedef sağlıklı bir gençlik, sağlıklı nesil ve güçlü aile” diye konuştu.

 

Konuşmaların ardından İl Başkanı Sezen ve milletvekilleri partililerle bayramlaştı. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum