Afyonspor Taraftarlar Derneği açılışı yapıldı

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Afyonspor Taraftarlar Derneği, hizmet binasının açılışına katıldı. Açılışta konuşan Başkan Çoban, “Spor kulüpleri en fazla gücünü ve desteği taraftarlarından alır. Sağ olsun Afyonkarahisar halkımız da gerçekten spor kulüplerimize her zaman destek vermekten çekinmemiş bir halkımızdır” dedi

Afyonspor Taraftarlar Derneği açılışı yapıldı
29 Ocak 2018 - 23:58

Uydukent İş Merkezi 5.katta dernek binasına kavuşan Afyonspor Taraftarlar Derneğini Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’ın yanı sıra Afyonkarahisar Milletvekili Hatice Özkal, İl Genel Meclis Başkanı AFJET Afyonspor Kulüp Başkanı Salih Sel, Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürü Yunus Tortop, İl Müftüsü Şükrü Kabukçu, Afyon Belediye Yüntaş Voleybol Takımı Kulüp Başkanı Abdullah Aydoğan, Türkiye Spor Yazarları Derneği Afyonkarahisar Başkanı Nadir Güzbey, ASKF Başkanı Orhan Küçüksağrıcı ve ASKF Genel Sekreteri Alişan Akgün yalnız bırakmadı. 

 

YENİ YERİNİZ HAYIRLI OLSUN

Afyonspor Taraftarlar Derneğine yeni binasının hayırlı olmasını temenni eden Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, “ Bugün burada ilk defa çok güzel nezih bir mekânda bir taraftar derneğimizin merkez binasının açılışını gerçekleştirdik. Biliyorsunuz spor kulüpleri en fazla gücünü ve desteği taraftarlarından alır. Sağ olsun Afyonkarahisar halkımız da gerçekten spor kulüplerimize her zaman destek vermekten çekinmemiş bir halkımızdır. Bunları organize eden taraftarlar derneğimizde bugün bu güzel mekânı bir kahvaltı ile birlikte açmış oldu. Ben taraftarlar derneğimize bu mekanın hayırlı olmasını temenni ediyorum. İnşallah gerek ilimizdeki maçlarda gerek deplasmandaki maçlarda ilimize ve ülkemize yakışır bir şekilde taraftarlarımız hem hal ve hareketlerinde, hem de sözlerinde hassas davranırlar. Ben Afyonspor Taraftarlar Derneğimizin bu hassasiyeti taşıdığını biliyorum bu hassasiyet inşallah tüm taraftar derneklerine örnek olsun” ifadelerine yer verdi.

 

FARKLI BİR ADIM ATTI

Afyonspor’u yakından takip etmeye gayret gösterdiklerini dile getiren Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekili Hatice Özkal ise,  “Afyonspor’un kaydettiği gelişmeler hepimizi mutlu ediyor. Tüm Afyonlular bundan çok memnunlar. Afyonluların bir temsilcisi olarak bizler de gerçekten bu durum ve gelişmelerden çok mutluyuz hatta fırsat buldukça maçları takip etmeye ve heyecanı yaşamaya gayret ediyoruz. Biz Afyonspor’un Türkiye’de ki spor anlayışında farklı bir adım attığını düşünenlerdeniz. İnşallah gençlere ve diğer illere örnek olacağını düşünüyorum çünkü küfrün olmadığı, kadınların da rahatlıkla gelerek bu maçları izleyebildiği bir ekol başlatıyoruz o yüzden de bu çalışmayı değerli buluyorum. İnşallah Afyonspor Taraftarlar Derneği ile bu bir tık daha ileriye taşınacak bunun için bu derneğin varlığı, Afyon’da kurulmuş olması bizim için çok önemli. Güzel çalışmalara imza atacaklarına inanıyorum hayırlı uğurlu olsun hepimiz için” diye konuştu.

 

ÖRNEK BİR KULÜP OLUŞTURMAK İSTİYORUZ

Kuruldukları günden itibaren örnek bir kulüp olma yolunda ilerlediklerini kaydeden Afyonkarahisar İl Genel Meclisi ve aynı zamanda AFJET Afyonspor Kulüp Başkanı Salih Sel ise, “ Ben bu güzel mekânın açılmasında her türlü desteği veren Belediye Başkanımıza teşekkür etmek istiyorum. Özellikle biz AFJET Afyonspor’u kurduktan sonra ilk söylemimiz “Örnek bir kulüp oluşturmak istiyoruz” şeklinde olmuştu. Bu örnek kulüpten kastımız, seyircilerimizin küfrü ve kavganın olmadığı bir ortam istiyoruz çünkü biliyorsunuz en son Hatay maçı seyircisiz oynandı. Burada hem seyircimiz mahrum kaldı, hem kulübümüz mahrum oldu. Tabii örnek kulüp hedefimizin yanında 10 yıllık bir hedef koymuştuk. İnşallah 2023 yılında Süper Lig’de olacağız şeklinde. Bunu ilk söylediğimizde birçok kişi buna inanmamıştı fakat hamdolsun 4 yılda 3 şampiyonluk yaşadı kulübümüz ve şu anda da 41 puan ile 3 takım ile beraber en üstteyiz. İnşallah biz ipi göğüsleyeceğimize yürekten inanıyoruz. Tüm bunlardan ziyade taraftarlarımızdan rica ediyoruz. Küfrü önleyelim buraya kadınlarımız, çocuklarımız gelsin ve küfür etmek ile Afyonun isminin kötü anılması hoş olmaz. Afyonspor Taraftarlar Derneğimiz gerçekten bu konuyu önlemiş durumdalar umarım diğer taraftar gruplarımıza da örnek olur” diyerek sözlerini sonlandırdı.

 

ELİMİZDEN GELEN DESTEĞİ BÜTÜN TAKIMLARIMIZA VERECEĞİZ

Spor müsabakalarında küfrü azaltacaklarını ifade eden Afyonspor Taraftarlar Derneği Başkanı Hakan Türkmen ise, “ Değerli büyüklerimizin de bahsettiği gibi bundan sonra spor müsabakalarında küfrü inşallah daha çok azaltacağız. Elimizden gelen desteği bütün takımlarımıza vereceğiz. Derneğimizin kuruluşundan bugüne kadar dernek binamızın açılışında katkısı olan Belediye Başkanımız Burhanettin Çoban’a teşekkür ederiz. Allah hayırlı uğurlu etsin” dedi.24 Mayıs 2017 tarihinde Afyonspor tribünlerine yeni bir hava getirmek amacıyla yola çıkan dernek üyeleri ise tüm konuklara katılımlarından dolayı teşekkürlerini sundu. Dernek üyeleri  “Afyonkarahisar’da profesyonel liglerde bulunan tüm takımlarımıza hizmet etmek asli görevimiz. Bu görevi bundan sonra bizleri destekleyen büyüklerimizin sayesinde herkese örnek, küfürden ve kavgadan uzak olarak daha ileri seviyeye taşımak olacaktır.  Dernek binamızın açılışına katılımlarıyla bizleri onurlandıran tüm konuklarımıza teşekkür ederiz” diye konuştular.

YORUMLAR

  • 0 Yorum