Teknik Ekibin Ayrılığı
Afyonspor'un teknik ekibi, ödemelerin yapılmamış olması ve yönetimin taahhütlerini yerine getirmemesi sebebiyle tesislerden ayrıldı. Kulüp teknik direktörü Sinan Yücel, çalışanlarla vedalaşarak, "Yönetim futbolcularımın ödemelerini Pazartesi'ye kadar tamamlarsa geri döneriz" açıklamasını yaptı.Duygusal Ayrılış
Futbolcular ve diğer çalışanlar, kulüpten ayrılışlarına istemeden şahitlik ediyor. Yapılan duygusal açıklamalarda, "Bu kulübü ve şehri çok seviyoruz. Keşke böyle olmasaydı" ifadeleri, kulüp emekçilerinin duygusal anlar yaşamasına neden oldu.Yönetimden Alternatif Çözüm Girişimi
Kulüp yönetimi, krizi çözebilmek adına menejerler aracılığıyla futbolculara alternatif ödeme yöntemleri sunmuş olsa da, olumsuz yanıt almış durumda. Şu an antrenman genç takımla devam ederken, ligin kalan kısmında Afyonspor'un zorlu bir dönemle karşı karşıya kalabileceği öngörülüyor.Afyonspor camiası, yaşanan bu maddi krizin bir an önce çözülmesini ve takımın normal seyrine dönmesini umut ediyor.