Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu'nun başkanlığında gerçekleşen toplantıya 8 psikolog katıldı. Toplantıda, öğrencilerin psikolojik sorunlarını tespit etmek ve bu sorunlara uygun müdahalede bulunmak için yeni yöntemler tartışıldı.İl Müdürü Kasapoğlu, yurtlarda kalan öğrencilerin ailelerinden uzakta yeni bir çevreye uyum sağlama sürecinde psikolojik sorunlar yaşayabileceklerini belirterek, erken dönemde bu sorunları tespit edip uygun müdahalede bulunmanın önemini vurguladı. Kasapoğlu, "Her yurda psikolog görevlendirmesi yaparak, ilimizdeki yurtlarda kalan öğrencilere yönelik psikolojik destek hizmetlerini güçlendirdik" dedi.Yürütülecek çalışmaların öğrencilerin sağlıklı gelişimlerini destekleyeceğini belirten Kasapoğlu, öğrencilerin psikolojik sorunlarına karşı duyarlılık oluşturarak daha sağlıklı bir öğrenim dönemi geçirmelerine katkı sağlanacağını ifade etti
Spor
13 Aralık 2023 - 14:15
Afyonkarahisar Yurtlarında Öğrencilere Psikolojik Destek Toplantısı
Afyonkarahisar'daki yurtlarda kalan öğrencilere psikolojik destek sağlamak amacıyla bir toplantı düzenlendi.
Spor
13 Aralık 2023 - 14:15
EDİTÖR
İlginizi Çekebilir