AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya'nın paylaştığı bilgilere göre, bu adım ile ilin sağlık hizmetleri daha da güçlendirilecek.
Güçlü Takviye İle Sağlık Ekibi Zenginleşiyor
Yapılan yeni atamalarla birlikte, Afyonkarahisar'ın sağlık ekibi, 36 uzman hekim ve 8 pratisyen doktorun yanı sıra, 36 sağlık memuru, 10 sağlık teknikeri, 7 hemşire, 6 ebe, 1 diyetisyen, 1 eczacı, 1 psikolog ve 1 veteriner hekim olmak üzere çeşitli branşlarda görev alacak sağlık profesyonelleriyle zenginleştirilecek. Bu adım, ilin sağlık hizmetlerinin kalitesini artıracak ve vatandaşların sağlık ihtiyaçlarına daha etkin çözümler sunulabilecek.Yer Değiştirme İmkanı ile Atama Süreci
İlgili atama süreci 2024 yılında başlayacak ve isteğe bağlı iller arası yer değiştirme suretiyle atanma kurası için tercih başvuruları 3 Ocak 2024 tarihine kadar alınacak. Kura çekimi ise 31 Ocak 2024 tarihinde gerçekleştirilecek. Milletvekili Ali Özkaya, bu gelişmeyle ilgili umut dolu ve pozitif bir mesaj paylaşarak, yeni açılacak kadroların il için hayırlı olmasını diledi ve sürecin ilin sağlık hizmetlerine olumlu katkı sağlayacağına inancını belirtti. Ayrıca, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başta olmak üzere, sürecin gerçekleşmesinde emeği geçen tüm yetkililere teşekkürlerini iletti.