Reklam
Reklam

Afyonkarahisar'lı Şehit Fatih Manga Son Yolculuğuna Uğurlandı

Sakarya’da gerçekleşen patlama sonrası şehit olan Uzm Onb. Fatih Manga, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Vali Gökmen Çiçek’in katıldığı cenaze töreninin ardından dualar ve gözyaşları ile son yolculuğuna uğurlandı

Afyonkarahisar'lı Şehit Fatih Manga Son Yolculuğuna Uğurlandı
11 Temmuz 2020 - 00:36
Afyonkarahisar Merkez İmaret Camiinde düzenlenen cenaze törenine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Vali Gökmen Çiçek, Milletvekilleri askeri erkân, daire müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Dün karayolu ile Afyonkarahisar’a getirilen şehidimiz Afyonkarahisar Devlet Hastanesi morguna konuldmuştu  Cenaze töreni öncesi askeri manga ile alınan şehidimizin naaşı helallik alınmak üzere annesinin ikamet ettiği Sümer Mahallesi 201. Sokak'taki evine götürüldü.

Şehit Fatih Manga, daha sonra cenaze töreni için İmaret Camiine götürüldü. Şehit J. Uzm. Onb. Fatih Manga için öğle namazını müteakiben cenaze namazı kılındı. Cenaze töreninde evvela şehidin öz geçmişi okundu. İl Müftüsü Sinan Kazancı’nın kıldırdığı cenaze namazı sonrası şehit J. Uzm. Onb. Fatih Manga’nın naaşı askerler, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve yurttaşlar tarafından omuzlara alınarak defnedilmek üzere Afyonkarahisar Hava Şehitliğine götürüldü.

Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve dualar eşliğinde defnedilen şehidimizin ailesine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından Türk Bayrağı teslim edildi. Bakan Süleyman Soylu ve Vali Gökmen Çiçek, tören süresinde şehidimizin ailesiyle yakından ilgilenerek, baş sağlığı ve sabır dileklerini iletti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum