reklam

AFYONKARAHİSAR'LI GENÇLER AFETE HAZIR

Afyonkarahisar Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı çarşı merkezinde Kurra Camii karşısında hizmet veren Afyonkarahisar Gençlik Merkezi AFAD ile yeni bir proje için işbirliği protokolü imzaladı.

Reklam
AFYONKARAHİSAR'LI GENÇLER AFETE HAZIR
16 Ocak 2018 - 20:30

Afyonkarahisar Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı çarşı merkezinde Kurra Camii karşısında hizmet veren Afyonkarahisar Gençlik Merkezi AFAD ile yeni bir proje için işbirliği protokolü imzaladı. Protokol kapsamında Gençlere AFAD uzmanları tarafından, AFAD tesislerinde 15-19 Ocak 2018 tarihinde beş gün 09.00-16.00 saatleri arasında 24 gence teorik ve uygulamalı olarak eğitimler verilecektir.  “Afete Hazır Bir Gençlik İçin” O kahraman benim diyen, sorumluluk alan harekete geçen AFAD gönüllüsü gençler yetiştirilecektir.

 

Eğitim kapsamında gönüllü gençlere “Afet ve Acil Durum Nedir?

Ekip Nedir? Arama ve Kurtarma Ekibinin Oluşturulması, Arama – Kurtarma Personel ve Ekip Malzemesi, KBRN Farkındalık ve Şüpheli Posta Eğitimi, Afet ve Afetzede Psikolojisi,  Arama Malzemelerinin Tanıtımı ve Uygulaması,Kurtarma Malzemelerinin Tanıtımı ve Uygulaması,  Kurtarmada Kullanılan Düğümler,Sedyeye Bağlama Usulleri,Yaralı Taşıma Teknikleri,Yüksekten Kurtarma Yöntemleri,Tripod ve Temiz Hava Solunum Sistemi Kullanımı,Yangın Nedir? Yangın Söndürme Yolları,Uygulama ( Enkazda Çalışma ) konularında eğitimler verilecektir. Eğitim sonunda gençler Temel Arama Kurtarma Eğitimlerini tamamlayarak, daha sonraki süreçlerde dönem dönem destekleyici eğitimler alarak, arama kurtarma faaliyetlerine dahil olarak deneyim kazanacaklardır. Eğitim çalışmaları devam edecek olup , dahil olmak isteyen gençler Kurra Camii karşısında hizmet veren Afyonkarahisar Gençlik Merkezine başvurabilirler. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum