İdaresinin Genel Sekreteri Osman Ziya Bilim, Dinar Çölovası Kapalı Havzası'nda yer alan Atıksu Arıtma Tesisi ve Güneş Enerjisi Santrali'ni ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Bu ziyaret kapsamında, tesislerin faaliyetleri ve gelecekteki katkıları hakkında detaylı bilgiler alındı.
Çevre Dostu Atıksu Arıtma Tesisi
Atıksu arıtma tesisi, çevresel sürdürülebilirlik açısından önemli bir role sahiptir. Su kaynaklarının korunması ve temizliği konusunda kritik bir işlevi bulunan tesis, çevre dostu bir yaklaşımın bir parçası olarak faaliyet göstermektedir. Afyonkarahisar İl Özel İdaresi, su kaynaklarının sürdürülebilir şekilde yönetilmesine yönelik attığı adımlarla bölgenin ekosistemine katkı sağlıyor.Güneş Enerjisi Santrali: Yenilenebilir Enerjiye Destek
Güneş Enerjisi Santrali ise, yenilenebilir enerji kaynaklarına verilen önemin bir göstergesidir. İl Özel İdaresi, bu tür projelerle ilin enerji ihtiyacını sürdürülebilir yöntemlerle karşılamayı hedefliyor. Yenilenebilir enerji, hem çevreye dost bir yaklaşımı temsil ederken hem de enerji bağımsızlığını artırarak ilin sürdürülebilir kalkınmasına katkı sağlıyor.Yerel İş Birliği ve Ekonomik Katkı
Ziyarete katılan Dinar Çölovası Kapalı Havzası Birlik Başkanı ve Tatarlı Belediye Başkanı Şuayip Çiçek, yerel yönetimlerin iş birliğinin önemini vurgulayarak, projelerin çevresel faydalarının yanı sıra yerel ekonomiye de katkı sağladığını belirtti. Bu tür iş birlikleri, sadece çevre için değil, aynı zamanda bölgesel kalkınma ve istihdamın artırılması açısından da büyük önem taşıyor.Afyonkarahisar İl Özel İdaresi'nin yenilenebilir enerji ve atık yönetimi projeleri, bölge halkının yaşam kalitesini artıracak ve gelecek nesillere daha temiz bir çevre bırakılmasına olanak sağlayacaktır.