Olay, hızlı bir müdahale ile kontrol altına alındı, ancak iş yerinde büyük çapta maddi hasar meydana geldi.
Yangın Hızlı Müdahale ile Söndürüldü
Olay, sanayi sitesi görevlilerinin dumanları fark etmesi üzerine başladı. Beyaz eşya ve mobilya deposunda çıkan yangına ilk müdahaleyi sanayi sitesi çalışanları gerçekleştirdi. Ardından Afyonkarahisar Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, olay yerine yönlendirildi. Yaklaşık 2 saat süren yoğun müdahale sonrası alevler kontrol altına alındı.İtfaiye Müdahalesini Zorlaştıran Faktörler
İş yerinin içerisinde bulunan beyaz eşyalar ve mobilyalar, yangına müdahaleyi zorlaştırdı. İtfaiye ekipleri, bu zorluğa rağmen başarılı bir şekilde yangını söndürmeyi başardı. Ancak, depoda bulunan eşyaların yangına neden olduğu maddi hasarın büyük olduğu belirtildi.Güvenlik Önlemleri ve Çevresel Zarar
Polis ekipleri, olay yerinde güvenlik önlemleri alırken, yangının çıktığı dükkanın yanındaki iş yerlerinin çatılarında zarar oluştuğu bildirildi. Bölgedeki 4. ada üzerinde bulunan depoda çıkan yangın, çevresel zararlara da yol açtı.Soğutma Çalışmaları Devam Ediyor
Yangın sonrası soğutma çalışmaları olay yerinde devam ediyor. İtfaiye ekipleri, olası yeniden alevlenmeleri önlemek adına titizlikle çalışmalarını sürdürüyor.