Afyonkarahisar'da Maskesiz sokağa çıkmak artık yasak !!

Afyonkarahisar'da İl Hıfzıssıhha Kurulu maskesiz sokağa çıkmayı yasakladı.

Afyonkarahisar'da Maskesiz sokağa çıkmak artık yasak !!
12 Mayıs 2020 - 23:04

Afyonkarahisar'da Vali Mustafa tutulmaz Başkanlığında toplanan İl Hıfzıssıhha Kurulu maskesiz sokağa çıkmayı tamamen yasakladı. Daha önce açık ve kapalı belirli alanlarda maske zorunluluğu getiren kurul yasak kapsamını tüm Afyonkarahisar'a yaydı.

Afyonkarahisar İl Hıfzıssıhha Kurulu önceki kararlarında pazaryerleri, marketler, toplu çalışma alanları ve toplu taşıma araçlarında maske zorunluluğu getirmişti. Alınan yeni kararda ise cadde, sokaklar, parklar, alışveriş merkezleri gibi tüm açık ve kapalı alanlar yasak kapsamına alındı.

 Kurul kararında maskesiz dolaşma yasağına uymayanlar hakkında Türk Ceza Kanunu’nun ilgili maddeleri gereği idari para cezası ile adli işlem yapılmasına karar verilmiştir. .

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • MEHMET BAYRAKÇEKEN
  6 ay önce
  Sayın valim hiç kimse dikkate almıyor maskesiz dolaşan çok kişi var sanki korona yok gibi lütfen gerekeni yapın takmayana ceza kesilmedikçe can yakmayınca kimse takmaz çok özür dilerim sayğılarımla
 • Mustafa erık
  6 ay önce
  Sayin valim sayın buyuk lerim neden isine geldıgı gibi para cezası uygulanıyor sokakta bırsuru insanlar var ama ayrımcılık var sanırım isine geldıgıgıbı yazıyor bekcı arkadas lar sanırım bunu ayrım cılık yapmadan yazalım sayın buyuk lerim bayramınızı kutlarım