Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, Diyanet TV'nin popüler programı "Ülkem İçin Ben de Varım"ın çekimleri kapsamında Hattat Ahmet Karahisari Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu'nda önemli açıklamalarda bulundu. Vali Yiğitbaşı, ilimizin eğitimdeki başarı grafiği ve imam hatip liselerimizin rolü hakkında çarpıcı değerlendirmeler yaptı.
Eğitimde Başarı Grafiği Yükseliyor
Afyonkarahisar, son yıllarda eğitim alanında kaydettiği ilerlemelerle dikkat çekiyor. Vali Yiğitbaşı, röportajında, eğitimdeki bu yükselişin temelinde yer alan faktörlere değinerek, yapılan yatırımlar ve projeler hakkında bilgi verdi. Özellikle fen ve sosyal bilimler alanındaki projelerle öğrencilerin çok yönlü gelişiminin hedeflendiğini vurguladı.İmam Hatip Liselerinin Rolü
Vali Yiğitbaşı, Hattat Ahmet Karahisari Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin bu başarıda önemli bir rol oynadığını belirtti. İmam hatip liselerinin, sadece dini eğitim değil, aynı zamanda akademik başarı ve sosyal beceriler kazandırma konusunda da büyük katkılar sunduğunu ifade etti. Öğrencilerin, burada aldıkları eğitimle hem milli hem de manevi değerlere sahip bireyler olarak yetiştiğini söyledi."Ülkem İçin Ben de Varım" Programı
Diyanet TV'nin sevilen programı "Ülkem İçin Ben de Varım", bu hafta Hattat Ahmet Karahisari Anadolu İmam Hatip Lisesi'ni ve burada yapılan projeleri ekrana taşıyacak. Programda, okulun fen ve sosyal bilimler alanındaki başarıları, öğrencilerin projeleri ve öğretmenlerin fedakarlıkları izleyicilere aktarılacak.Programın Yayın Tarihi
Röportajın da yer aldığı program, 9 Haziran Pazar günü saat 20.30'da Diyanet TV'de yayınlanacak. Bu özel bölümde, Afyonkarahisar'ın eğitimdeki yükselen grafiğini ve imam hatip liselerinin eğitimdeki yerini yakından tanıma fırsatı bulacaksınız.