Şehrin önemli noktalarından biri haline gelen kavşak, modern tasarımı ve güncellenen altyapısıyla dikkat çekiyor. Başkan Zeybek, proje tamamlandıktan sonra kavşağın hava fotoğraflarını kişisel sosyal medya hesaplarından paylaşarak Afyonkarahisarlıları yenilikle buluşturmanın gururunu yaşadı.![](https://www.afyonkenthaber.com/images/files/2023/12/656b9b0fce5ad.jpg)
![](https://www.afyonkenthaber.com/images/files/2023/12/656b9b0fce5ad.jpg)
Yenilenen Bedesten Kavşağı Göz Kamaştırıyor
Afyonkarahisar Belediyesi, kentin ulaşımını kolaylaştırmak ve estetik açıdan çekici bir görünüm kazandırmak amacıyla Bedesten Kavşağı'nı baştan aşağı yeniledi. Başkan Zeybek'in liderliğinde gerçekleşen proje, şehrin kalbinde önemli bir noktayı modern bir çehreyle buluşturuyor.Başkan Zeybek, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, "Işıl ışıl görsel bir şölenle karşılıyoruz sizleri. Bedesten Kavşağımızı yeniledik! Afyonkarahisar’ımızı güzelleştirmeye devam ediyoruz." ifadelerini kullandı. Yenilenen kavşak, şehre gelenleri etkileyici bir atmosferle karşılarken, bölgenin cazibesini artırıyor.Projede Neler Değişti?
Bedesten Kavşağı projesi kapsamında bir dizi önemli değişiklik ve güncelleme gerçekleştirildi. Bunlar arasında:- Modern Tasarım: Yenilenen kavşak, modern mimari anlayışıyla uyumlu olarak tasarlandı. Şehrin karakterine uygun bir görünüm elde edilirken, trafik akışı da göz önünde bulunduruldu.
- Yenilikçi Aydınlatma Sistemleri: Kavşak, akşam saatlerinde de göz alıcı bir atmosfer sunmak için özel olarak tasarlanmış aydınlatma sistemleriyle donatıldı. Bu sayede sürücüler ve yayalar için daha güvenli bir kullanım sağlanıyor.
- Geniş Yaya Yolları ve Yeşil Alanlar: Yenilenen kavşak, sadece araç trafiği değil, aynı zamanda yayaların da konforunu düşünerek geniş yaya yolları ve yeşil alanlarla zenginleştirildi. Böylece kavşak sadece bir geçiş noktası olmanın ötesine geçerek sosyal bir buluşma noktası haline geldi.
- Güncellenmiş Altyapı: Proje kapsamında kavşağın altyapısı da modern ihtiyaçlara uygun olarak güncellendi. Bu sayede, gelecekteki ulaşım projelerine de uyum sağlanmış oldu.