reklam

AFYONKARAHİSAR CUMHURİYETİMİZİN KURULMASINA EV SAHİPLİĞİ YAPTI

İLETİŞİM SEKTÖRÜ AFYONKARAHİSAR’DA BULUŞTU

AFYONKARAHİSAR CUMHURİYETİMİZİN KURULMASINA EV SAHİPLİĞİ YAPTI
27 Nisan 2018 - 22:29

İLETİŞİM SEKTÖRÜ AFYONKARAHİSAR’DA BULUŞTU

 

             Afyonkarahisar Belediyesi, Afyonkarahisar Valiliği, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası ve NG Afyon’un ev sahipliğinde Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD) tarafından düzenlenen, ana teması “iletişim” olan, TÜHİD Anadolu Buluşmaları’nın altıncısı, Afyonkarahisar’da yapıldı. İş, iletişim ve gastronomi sektörlerinden önemli isimlerin bilgi ve deneyimini katılımcılarla paylaşdığı toplantıda “Afyonkarahisar’da Alternatif Turizm”, “İş Dünyası ve İletişim”, “Gastronomi ve Afyonkarahisar” ve “Yeni Nesil İletişim” konuları ele alındı. 

KATILIM YOĞUN OLDU

          Etkinliğe, Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz,  Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser,  Afyonkarahisar Belediye Başkan Yardımcısı Ayfer Örten TÜHİD Yönetim Kurulu Başkanı Gonca Karakaş ve yönetim kurulu üyeleri başta olmak üzere, iş dünyası, gazeteciler, sivil toplum temsilcileri, akademik çevreler ve öğrenciler katıldı. Daha önceden belirlenmiş programı nedeniyle Belediye Başkanı Burhanettin toplantıya katılamazken, programda Belediye Başkan Yardımcısı Ayfer Örten bir konuşma yaptı.TÜHİD Anadolu Buluşmaları’nın altıncısının Afyonkarahisar’da düzenlenmesinden duyduğu memnuniyeti ifade eden Başkan Yardımcısı Ayfer Örten, konuşmasının başında Afyonkarahisar’la ilgili konuklara bilgi verdi.

 

“AFYONKARAHİSAR CUMHURİYETİMİZİN KURULMASINA EV SAHİPLİĞİ YAPTI”

            Afyonkarahisar tarihi bir şehir olduğunu söyleyen Belediye Başkan Yardımcısı Ayfer Örten; “Şehrimizin tarihini incelediğimiz zaman 5 bin yıl öncesine kadar gidebiliyoruz. Bu topraklarda Hitit’lerden, Frig’lerden, Romalı’lardan, Bizans’tan Selçuklu’dan ve Osmanlı döneminden kalma izler var. Afyonkarahisar Cumhuriyet’imizin kurulmasına ve topraklarımızın kurtarılmasına ev sahipliği yapmış bir ildir. Biliyorsunuz Mustafa Kemal Atatürk silah arkadaşlarıyla ve kahraman Türk ordusuyla birlikte Büyük Taarruz’u şuan merkeze 20 km uzaklıkta olan Kocatepe’den başlatmıştır ve Büyük Taarruz’un en önemli aşamaları Afyonkarahisar topraklarında gerçekleşmiştir. O zamanlar 30 Ağustosta, o dönem Afyon’a bağlı olan Dumlupınar’da Yunan kuvvetlerine en büyük darbe vurulmuş ve düşman İzmir istikametine doğru kaçmaya başlamıştır. Dolayısıyla Afyonkarahisar Cumhuriyet’imizin de önemli bir şehridir.” dedi.

 

“SPOR TURİZMİNDE ÖN PLANA ÇIKMAYI BAŞARDIK”

                Afyonkarahisar, son yıllarda yapılan yatırımlarla Ege’nin parlayan yıldızı olma yolunda emin adımlarla ilerlediğine dikkat çeken Belediye Başkan Yardımcısı Ayfer Örten; “ Afyonkarahisar’a gittiğimizde ne ile karşılaşacağız diye soranlara ilk söyleyeceğimiz şudur: bu şehir sakin ve huzurlu bir şehir. Dinlenmek ve sükûnet isteyenler için en yakın seçenek Afyon. Aynı zamanda bu şehir termal turizmde kalite ve tecrübe demek. Beş yıldızlı termal oteller ve devre mülklerin toplam yatak kapasitesi yirmi bine yaklaşmış durumda. Bu tesisler şehirdeki üç önemli termal bölgede hizmet veriyor. Afyonkarahisar son yıllarda spor alanında yapılan yatırımlarıyla da artık spor turizminde de ön plana çıkmayı başardı. Türkiye’nin en büyük Spor Kompleksini yaptık ve hizmete açtık. Bu dev tesisler sayesinde Afyonkarahisar’da termali, spor turizmiyle entegre ettik. Yaz ayları itibariyle iklim olarak Türkiye’nin en ideal üç şehri var. Birisi Bolu, birisi Erzurum, birisi de Afyonkarahisar. İlimiz gerek otellerin kalitesi, gerek fiziki imkanları, yemek kalitesi ve tesislerimizin kalitesi ile hepsinin önüne geçmeyi başardı. Bu bağlamda iklim şartlarını da göz önüne alırsak geçen sene 77 takım yaz kamplarını Afyonkarahisar’da yaptı” dedi.

 

“DÜNYANIN GÖZÜ AFYON’DA OLACAK”

          Afyonkarahisar’ın Dünya Motorkros Şampiyonasına ev sahipliği yapacağını ifade eden Başkan Yardımcısı Ayfer Örten; “Son yıllarda motor sporları ve ekstrem sporlarla ilimizi, ulusal ve uluslararası platformlarda tanıtıyoruz. Bu yıl, 1 – 2 Eylül tarihlerinde gerçekleştireceğimiz Dünya Motokros Şampiyonası ile yurtdışından ilimize gelecek olan 10 Binin üzerindeki izleyici ve dünya çapında 6 kıta 180 ülkede yapılacak TV yayınları, bir buçuk milyona varacak izleyicisi ve sosyal medya görünürlüğümüzdeki artış, spor turizminin ilimiz açısından önemini tek başına anlatmaktadır. Sonuç olarak diyoruz ki “Spor, turizmin geleceğidir.” ve Afyonkarahisar önümüzdeki yıllarda da Türkiye’nin parlayan yıldızı olmaya da devam edecektir. Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye Halkla İlişkiler Derneği tarafından düzenlenen İletişim Dünyası’nın Anadolu Buluşmalarına ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Programın verimli geçmesini temenni eder, tüm katılımcılara saygılar sunarım” dedi.

“TANITIMA HIZ VERDİK”

               Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz ise Afyonkarahisar'ın iklimlerin kesiştiği ve yolların buluştuğu bir bölgede olduğunu ifade ederek; “ Burası tarihte birçok medeniyete ev sahipliği yapılmıştır. Bunların etkisiyle hem tarih ve kültür açısından hem de doğal güzelliklerimiz ve diğer özelliklerimizle önemli değerlere sahip bir şehiriz. Ancak Afyonkarahisar’daki bu değerlerimiz, yeterince tanınmış durumda değil. En büyük eksikliğimizin tanınma olduğunu tespit ederek, Afyonkarahisar’ı tanıtma konusunda çalışmalara hız verdik ve çalışmalarımızda her geçen gün bir adım daha ilerliyoruz. Afyonkarahisar’ı tanımlarken bir sloganımız var. Diyoruz ki: ‘Termalin, mermerin, tarihin ve lezzetin başkentiyiz’ şeklinde tanımlıyoruz. Tarihimiz, Friglerden bu tarafa birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olmasından dolayı önemli. Tarihimiz açısından daha da önemlisi de Kurtuluş Savaşı'mızın kazanılmasında büyük bir rol üstlenen Kocatepe’nin burada olması ve Cumhuriyetin kazanıldığı topraklara sahip olmamızdır” dedi.

“HERKESİ DEĞERLERİMİZLE TANIŞMAYA DAVET EDİYORUZ”

 

        Turizm açısından da ilimiz çok yönlü bir öneme sahip olduğuna dikkat çeken Vali Tutulmaz; “İlimiz turizm alanında sayısız özelliklere sahiptir. Bunun içerisinde termal turizm bizim lokomotif alanımızdır. Termal ile beraber gerek kongreler ve fuarlar gerekse spor turizminin ve en önemlisi de sağlık turizminin çok çeşitli alanlarını Afyonkarahisar’ımızda görüyoruz. Otellerimiz de termal turizmin yanında getirdiği birçok fonksiyona katkı sağlıyor. Termal olmasaydı bu oteller olmayacaktı. Bu oteller olmasaydı da bu tür etkinlikleri yapamayacaktık. Yolların kesiştiği bir konumda olmamız nedeniyle ilimizi binlerce insan görüyor. Ancak bende bu insanlardan biri olarak, yıllarca buradan geçmiş biri olarak Afyonkarahisar'ı tanımadığımızı ve Afyonkarahisar'ın değerini bilmediğimizi fark ettim. Bu doğrultuda herkesi bir şekilde bizim bu değerlerimizle tanışmaya davet ediyoruz. Bu tür etkinliklerle, sizlerin ve bizlerin gayretleriyle Afyonkarahisar’ın tanıtımını sağlayacağımızı düşünüyorum. Ben ilimize geldiğiniz için sizlere teşekkür ediyorum. NG Otel Sahibi, Yönetim Kurulu Başkanı ve Yöneticilerine huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum. Belediye Başkanımıza Sanayi Ticaret Odası Başkanımıza, teşekkür ediyorum. Bu tür başarılar tek bir kişi, tek bir kurum ile yapılabilecek bir şey değildir. Herkesin el ele vererek buna destek olması gerekir ve bunun da şu anda çok güzel örneklerini ilimizde görüyoruz. Emeği geçenlere teşekkür ediyor, bu etkinliğin ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi. 

             Anadolu Buluşmaları etkinliğinde “Afyonkarahisar’da Alternatif Turizm”, “İş Dünyası ve İletişim”, “Gastronomi ve Afyonkarahisar” ve “Yeni Nesil İletişim” konuları farklı oturumlarla ele alındı. Toplantı, birçok önemli sektörden ünlü kişilerin, bilgi ve deneyimlerini katılımcılarla paylaşmasıyla sona erdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum