Afyonkarahisar Belediyesi ve Halk Eğitim işbirliğinde koruyucu maske üretiliyor

Afyonkarahisar Belediyesi, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ortaklığında maske üretiyor.

Afyonkarahisar Belediyesi ve Halk Eğitim işbirliğinde koruyucu maske üretiliyor
01 Nisan 2020 - 16:49

Koronavirüse karşı aldığı önlemler kapsamında toplu yaşam alanlarının temizliğinde hassasiyet gösteren, 65 yaş ve üstü, kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlarımızla bire bir ilgilenen Afyonkarahisar Belediyesi, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ortaklığında maske üretiyor.

İlk etapta 15 bin adet maske üreteceklerini dile getiren Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, maskelerin üretimi için kumaş, tel, lastik ve ipliklerin Belediyemiz tarafından temin edildiğini dile getirdi. Başkan Zeybek, gönüllülük esasına bağlı şekilde yapılan çalışmalarda görev alan tüm öğretmen ve usta öğreticilere teşekkür etti.
Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet Akın ise hastalığın yayılma riskinden dolayı kursiyerleri çalışmanın dışında tuttuklarını söyledi. Dikim çalışmasında görev alan personelin hastalık riskinden korunması için,’Sosyal Mesafe’’ ye uyduklarını kaydeden Akın;  öğretmenlerin üretim yapmış olduğu çalışmalarnı evlerinde yaptıklarını söyledi.

İlk etapta tek kullanımlık, üç katlı olmak üzere 15 bin maske üreteceklerini dile getiren Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet Akın, ihtiyaç duyulması halinde ilerleyen süreçte dikime devam edileceğini söyledi.Üretim yapmış olduğu çalışmalarnın tüm hızıyla devam ettiğine işaret eden Ahmet Akın,“Bu yapmış olduğu çalışmalar planlamamızda ve yürütmemizde bizleri teşvik eden ve cesaretlendiren Sayın Valimiz Mustafa Tutulmaz’a maddi, manevi destekte bulunan Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’e motivasyonumuzu sağlamakta olan Milli Eğitim Müdürümüz Metin Yalçın’a ve bu çalışmada hiçbir karşılık beklemeden gönüllü olarak görev yapan öğretmen ve usta öğreticilerimize teşekkür ediyor ve şükranlarımı sunuyorum” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum