Yapılan açıklamada, vergi mükelleflerinin bu tarihe kadar ödemelerini gerçekleştirmeleri gerektiği vurgulanarak, gecikme durumunda mağduriyet yaşanmaması için gerekli önlemlerin alınması çağrısında bulunuldu.
Ödeme İşlemleri İçin Son Hatırlatma
Afyonkarahisar Belediyesi'nin resmi açıklamasında, 2023 yılına ait Emlak ve Çevre Temizlik Vergileri ile İlan ve Reklam Vergilerinin ikinci taksitinin ödeme süresinin 30 Kasım Perşembe günü sona ereceği belirtildi. Vergi mükelleflerine yönelik yapılan uyarıda, ödemelerin belediye veznesi veya belediyenin resmi web sayfası tahsilat.afyon.bel.tr/üzerinden kolaylıkla yapılabileceği hatırlatıldı.Açıklamada, vatandaşların vergi yükümlülüklerini yerine getirmeleri için çeşitli alternatif ödeme yöntemelerinin sunulduğuna dikkat çekildi. Belediye veznesi yanı sıra online ödeme seçeneğiyle de ödemelerin yapılabileceği vurgulandı. Bu sayede, vatandaşlar ödemelerini belediye veznesine gitmeden, online olarak gerçekleştirerek zaman kaybı yaşamadan işlemlerini tamamlayabilecekler.Mağduriyetten Kaçınmak İçin Son Günü Beklemeyin
Belediye yetkilileri, vergi mükelleflerine mağduriyet yaşanmaması adına ödemelerini son güne bırakmamaları konusunda uyarılarda bulundu. 30 Kasım'dan sonraki ödemelerde cezai işlem uygulanacağını hatırlatan yetkililer, bu gibi durumların önüne geçmek adına vatandaşların ödemelerini belirlenen süre içinde yapmalarını önemle belirtti.Online Ödeme İmkanı
Belediyenin resmi web sitesi tahsilat.afyon.bel.tr/ üzerinden sunulan online ödeme imkanıyla vatandaşlar, vergi ödemelerini hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilecekler. Online platformda kredi kartı veya banka kartı kullanarak ödeme yapabilen vatandaşlar, aynı zamanda anlık dekont ve ödeme onayı alma avantajına da sahip olacaklar