Reklam

Afyonkarahisar Belediyesi Kar ile mücadeleye hazır!

Tüm Türkiye gibi Afyonkarahisar'ında uzun süredir beklediği kar, bugün sabah kent merkezine geldi.

Afyonkarahisar Belediyesi Kar ile mücadeleye hazır!
15 Ocak 2021 - 21:53
Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, bugün sabah saatlerinden itibaren başlayan kar yağışı sonrası mücadeleye hazır olduklarını söyleyerek kar yağışının bereketiyle gelmesini temenni etti.

Zeybek açıklamasında ; Bazılarının ‘beyaz felaket’ diye adlandırdığı yağışın rahmet olduğuna dikkat çekti. Elhamdülillah yağan kar değil, bereket. İnşallah hayırlı, bereketli olur. Uzun zamandır bekliyorduk.  Bazıları ‘beyaz felaket’ diye adlandırır ama bunun rahmet olduğunu onlar da anlayacaklar. Allah’a ne kadar şükretsek az, su kaynaklarımız çoğalacak, çiftçimizin yüzü gülecek. Allah rahmetini üzerimizden eksik etmesin” dedi.

Afyonkarahisar'da kar ile mücadeleye tüm ekiple hazır olduklarını ifade eden Mehmet Zeybek; "şehrimizin ana arterlerinde, yollarda ve ara sokaklarda oluşabilecek olumsuzluklara karşı her türlü tedbiri aldık. Kar kürüme araçlarımız, tuzlama ekiplerimiz 7/24 Afyonkarahisar'ın hizmetinde olacak" dedi.

200 personel,  50 iş makinası ve 6 ekip halinde karla mücadele edeceğini ifade eden Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, olası buzlanmaya karşı önlemlerini aldıklarını ifade etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum