Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, 66. Hükümet Gençlik ve Spor Bakanı ve İzmir Milletvekili Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu'nun da katıldığı törenle tesis açıldı.
Belediye Başkanı Zeybek'in Konuşması
Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, tesisin 30 yıl önce yapıldığını ve önceki çalışmalar öncesinde çürümeye yüz tutmuş bir durumda olduğunu belirterek, şu anda 600 sporcu tarafından kullanılan havuzun düzenlenen bir şampiyonaya ev sahipliği yaptığını ifade etti. Zeybek, gelecekte yapılacak yatırımlarla şehre tüm spor branşlarını kazandıracaklarını söyledi.Milletvekillerinden Destek ve Teşekkür
Milletvekili Dr. Hasan Arslan, Afyonkarahisar'ın sporun akla geldiği bir şehir olduğunu vurgulayarak, yüzme branşında da başarılı olacaklarına inandığını belirtti. Milletvekili İbrahim Yurdunuseven ise döneminde Afyonkarahisar'a yapılan yatırımları ve Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu'nun emeğini takdirle karşıladı.Vali Yiğitbaşı'nın Övgüleri
Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, tesisin çabalarıyla atıl durumda olan bir binanın güzel bir işe dönüştüğü örnek bir başarı hikayesi olduğunu ifade etti. Ayrıca, tesisin jeotermal suları kullanmasının önemine dikkat çekti ve uluslararası müsabakalara ev sahipliği yapacak nitelikte inşa edildiğini belirtti.Dr. Kasapoğlu'nun Hedefleri
Milletvekili Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Afyonkarahisar'ın sporun şehri olmasını hedeflediklerini belirterek, şehirde birçok tesisi gençlerin hizmetine sunduklarını söyledi. Kasapoğlu, Afyonkarahisar'ın yüzme alanında da yetenekli sporcular yetiştireceğine inandığını ifade ederek, tesisin açılışı için katılımcılara teşekkür etti ve şehrin potansiyelini dünya çapında göstermeye devam edeceklerini belirtti.Açılış töreninin ardından Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu Olimpik Yüzme Havuzu hizmete sunuldu