Afyon Saadet Partisi İl Başkanlığı ülke gündemini değerlendirdi

Saadet Partisi Afyonkarahisar Merkez İlçe Başkan yardımcısı Erhan Akpınar yaptıkları basın açıklamasında ülke gündemini değerlendirdi.

Afyon Saadet Partisi İl Başkanlığı ülke gündemini değerlendirdi
15 Mart 2021 - 12:09
SİYONİZM’İN BÖLGE ÜZERİNDEKİ EMELLERİNİ BİLMELİYİZ
Siyonizm’in bölgemiz üzerindeki emellerini bilmeden buna engel olmadan İslam coğrafyasına huzurun gelmeyeceğini ifade eden Akpınar , “Bu bölgeyi kana bulayarak yeniden şekillendirmek istiyorlar. Büyük Orta Doğu Projesi'nin asıl adı ve amacı Büyük İsrail’dir. Bu nedenle bölgede İslam ülkelerinin bir araya gelmemeleri için ellerinden geleni yapıyorlar. Ülkemiz bu nedenle dış politikada duyarlı olmalıdır. Ancak bu; ABD ve İsrail’i stratejik müttefik olarak bölgedeki acı ve gözyaşını dindiremezsiniz. Bu vebalden kurtulamazsınız!” değerlendirmesinde bulundu.

GEREKLİ ADIMLAR ATILMALIDIR
Son günlerde artan kadına yönelik şiddet olayları hakkında da değerlendirmelerde bulunan Akpınar , “Üzülerek ifade ediyorum, son zamanlarda ülkemizde kadına yönelik şiddette artış yaşanıyor. Bu kanayan yarayı durdurmak için gerekli adımları atmakla mükellefiz. Annelerimizin, eşlerimizin, kızlarımızın güvende ve geleceğinden emin bir şekilde yaşaması için çalışma ve eğitim hayatı başta olmak üzere diğer tüm alanlarda gerekli düzenlemeleri yapmak mecburiyetindeyiz.” şeklinde konuştu.

AİLE KORUNMADAN ŞİDDET ÖNLENEMEZ
Sadece kanunlarla kadına şiddetin önüne geçilmeyeceğini kaydeden Akpınar  , şunları söyledi: Kadına şiddet 10 misli arttı. Toplumda gerekli adımlar atılmalıdır. Aileyi korumadan kadına şiddeti önleyemezsiniz. Cinayetler son zamanlarda artıyor. İnsanların ekonomik, sosyal ve siyasi sebeplerle psikolojisi bozuldu. İktidarı, siyasileri ve kadın örgütlerini şiddet konusunda salim bir akılla meseleye yanaşmaya davet ediyorum. Ekonomik bunalıma giren bir ailede şiddet maalesef daha kolay ortaya çıkar. İktidarın ekonomiyi düzlüğe çıkaramaması da bu problemlere sebep oluyor.”

EKONOMİDE PROBLEM VAR
Ülkenin en önemli sorunlarının başında gelen ekonomideki problemlerin büyüdüğünü ifade eden Akpınar  , “Ekonominin birinci meselesi üretimdir. Milli gelirdeki artış üretimle gerçekleştiği takdirde ve gelirin adil dağılımı ile ülke huzur bulur. Çiftçi ve esnaf ayakta duramıyorsa, sanayici yatırım yapamıyorsa, insanlar en temel zaruri ihtiyaçlarını bile karşılayamıyorsa burada ciddi bir problem var demektir.” dedi.


FAİZ EKONOMİNİN KARA DELİĞİDİR
Ekonomimizdeki en büyük kara delik olan faiz ödemelerinin her geçen gün büyüdüğünü dile getiren Akpınar , “2021 yılının Ocak ve Şubat aylarında 32,5 milyar lira faiz ödemesi yapıldı. 2 ayda ödenen faiz % 50'den fazla. Böyle devam ederse Türkiye borca mahkum hale düşer. İktidar birtakım çalışmalarla ekonomiyi düzeltme çabasına giriyor. Ancak bu çabalar ekonomiyi düze çıkarabilmekten uzaktadır.” Dedi.

DIŞARIDAN YAPILAN İLTİFATLAR AKLINIZI ÇELMESİN

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi tarafından Papa Franciscus’un ziyareti anısına basılan skandal pul ile ilgili konuşan Akpınar , “Bu bölgede yaşayan, bu bölgenin asli unsuru olan kardeşlerimizi aklıselime davet ediyorum. Dışarıdan yapılan bazı iltifatlar aklınızı çelmesin. BOP ve Büyük İsrail Projesi gerçeğini görün.” uyarılarında bulundu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum