Reklam
Reklam

Afyon Polis Özel Harekat ekiplerinden muhteşem gösteri

Türk Polis Teşkilatının "göz bebeği" olan Polis Özel Harekât ekipleri Polis Haftası’na özel eğitim gösterisi sundu. Senaryo gereği meskun mahal operasyonu yapan ekipler soluk kesti.

Afyon Polis Özel Harekat ekiplerinden muhteşem gösteri
07 Nisan 2021 - 18:15 - Güncelleme: 07 Nisan 2021 - 18:21

Türk Polis Teşkilatı’nın 176. kuruluş sene dönümü ve Polis Haftası nedeniyle Afyonkarahisar İl Güvenlik Müdürlüğü Özel Harekat Şube Müdürlüğü Ekipleri Atış Poligonu’nda özel bir eğitim gösterisi sundu. Senaryo gereği meskun mahal operasyonu yapan ve rehin kalanları kurtaran ekiplerin gösterileri soluk kesti.

Türkiye ve Afyonkarahisar Sizlerle Daha da Güvende
Ekiplerin gösterilerini izleyen ve Özel Harekâtın bu ülkenin gururu olduğunu altını çizen Vali Gökmen Çiçek: “Kahramanlarımızın, bu ülkenin gururu, emniyetimizin göz bebeği olan, bu milletin güvenliği amacıyla gözünü budaktan sakınmayan Özel Harekât ekiplerimizin eğitim gösterisini izledik. Milletimizin güvenliği amacıyla alın teri akıtan, büyük bir azimle çalışan ekiplerimizin kahramanlıklarını, meziyetlerini görme fırsatı bulduk. Özel Harekat ekiplerimiz vasıtası ile bu ülkede itimatle, huzurla yaşıyoruz. Namusumuz, vatanımızın bölünmez bütünlüğü, geleceğimize olan itimat sizlerin vasıtası ile. Nice başarılı operasyonlarda göz dolduran ekiplerimiz, senemadan, yorulmadan bu ülkeye hizmet etmeye devam ediyor. Onların fedakarlığını görmek bizim de bu ülkeye olan hizmet aşkımızı artırıyor. Bugün oluşturulan bu gösteride sizlerle ve bu ülkenin bir mensubu olmaktan bir kez daha gurur duydum. Türkiye ve Afyonkarahisar sizlerle daha da güvende” dedi.Ülke çapında asayiş, uyuşturucu, kaçakçılık gibi çoğu değişik operasyonda kendilerine verdiği vazifiyeti başarı ile yerine getiren Özel Harekat ekipleri,  her türlü meskun mahalde ortaya gelen rehin alma olaylarına araya girmek ederken, rehinelerin sağ salim kurtarılması amacıyla de titizlikle vazife yapıyor.Vali Gökmen Çiçek başarı ile oluşturulan eğitim gösterisi sonucunda ekiplere teşekkür etti.Yapılan eğitim gösterisine Vali Gökmen Çiçek, İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğg. Osman Alp, Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Karakuş, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çelenk, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanımızmız Fatih Serdar Köken, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Yılmaz Kırgel, İl Güvenlik Müdürü Ali Temiz, birtakım kurum müdürleri ve özel harekat ekipleri katıldı.


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum