Afyon Hava Durumu !! Sıcak hava dalgası Afyon'a geliyor !!

Afyon hava Durumu - Meteoroloji'den yapılan açıklama ile , önümüzdeki iki günlük süreçte hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 6 - 10 derece üstüne çıkacağı belirtilerek, dikkatli olunması uyarısı yapıldı. Ardından ise yağış kapımızı çalacak

Afyon Hava Durumu !! Sıcak hava dalgası Afyon'a geliyor !!
14 Ağustos 2019 - 00:47

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklama şu şekilde :

Günün en yüksek hava sıcaklıkların yarın (14.08.2019 Çarşamba) İç Anadolu, İç Ege, Karadeniz'in İç Kesimleri, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun batısı, perşembe günü ise İç Anadolu'nun kuzeydoğusu, Doğu Anadolu'nun Kuzeyi ile Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde mevsim normallerinin 6 ila 10 derece üzerinde olacağı tahmin ediliyor.

 

Afyonkarahisar'da bugün sıcaklık 38 derece ile en yüksek sıcaklık seviyesine ulaşacak 

İki günlük sıcak hava dalgasının arkasından Cuma (16.08.2019) günü kuzeybatı kesimlerden başlayarak sıcaklıklarda ani azalışlar ve kuzey kesimlerde gök gürültülü sağanak yağışlar bekleniyor. İki gün boyunca etkili olacak sıcak hava dalgasının oluşturabileceği (özellikle güneş çarpması, vücutta sıvı kaybı) olumsuzluklara karşı özellikle kronik sağlık problemi olanların, 65 yaş üstü yaşlılar ve çocukların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.


YORUMLAR

  • 0 Yorum