Reklam

Afyon Güney seçim sonuçları belli oldu... İşte sonuçlar

Afyonkarahisar’ın Sinanpaşa İlçesi’ne bağlı Güney Beldesi’nde resmi olmayan sonuçlara göre AK Parti’nin adayı Erol Karabacak göre seçimi kazandı.

Afyon Güney seçim sonuçları belli oldu... İşte sonuçlar
06 Haziran 2021 - 18:48
Sandıkların sayılması ile birlikte seçmenler ve Ak Parti'ye gönül verenler Erol Karabacak’ı tebrik ettiler. Karabacak'ı omuzlarına alarak kutlamalar da başladı. Seçim galibinin belli olmasıyla birlikte bazı başkan adayları Ak Parti’nin adayı Karabacak'ı tebrik ederek seçimin yapıldığı okuldan ayrıldı. 

Seçmenler kendileri için kurulan 8 sandıkta belediye başkanı, belediye meclis üyesi ve muhtarlarını oy kullanarak seçti

Afyon Güney seçim sonuçlarında gelen ilk bilgilere göre AK Parti'nin adayı Erol Karabacak 1021 oy aldı. Büyük Birlik Partisi'nin adayı Süleyman Çağlar ise 504 oy aldı. 

SADECE 1 OY ALDI 
Seçimde dikkat çeken TKP oldu. TKP adayı yapılan seçimde sadece tek 1 oy alabildi.

GÜNEY BELDESİNDE HEYECAN DORUKTAYDI
1830 seçmenin olduğu Güney beldesinde bugün sıcak saatler yaşandı. Oy kullanmanın tamamlanması ile gözler sandıklara çevrildi.

Güney Beldesi seçimlerine AK Parti, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Büyük Birlik Partisi (BBP), Saadet Partisi, Gelecek Partisi, İYİ Parti, Yeniden Refah Partisi ve Türkiye Komünist Partisi (TKP) adayları yarıştı.

Oylama işleminin ardından yapılan oy sayımı sonrası resmi olmayan kesin seçim sonuçlarına göre, bin 21 oy alan AK Parti’nin adayı Erol Karabacak oldu. Oylamada 504 oy alan BBP’nin adayı Süleyman Çağlar ise seçimi ikinci sırada tamamladı.

Afyon Güney beldesinde şu anda AK Partililer kutlama yapmaya başladı.

YORUMLAR

 • 5 Yorum
 • mustafa mert
  3 ay önce
  Eğitim Düzeyi düşük demek, yoksa bu Günlerde olan bitenlerden sonra hala Akp ve küçük ortağına Oy çıkması başka türlü izah edilemez.
 • erol öztürk
  3 ay önce
  işsizliği , muhtarlara sekreter vererek çözeceğini söyleyen adam dan daha akıllı oldukları belli....asıl eğitim seviyesi düşük olanlarda bu yalana sesini çıkartamayanlardır
 • Hursit Temel
  3 ay önce
  isinize gelmeyince egitim düzeyi düsük olur görün gercekleri görün artik.
 • Afyon kaymağı
  3 ay önce
  İyi de muhlaefete ne cıkmış chpiyı parti ittifakına hiç bir şey nanayı almışlar..
 • Adem Aktaş
  3 ay önce
  Yeniden refah par hayırlı olsun