Araç sürücüsü H.A.C. isimli şahıs, Göçmen Kaçakçılığı (TCK-79) ve Resmi Belgede Sahtecilik (TCK-204) suçlarından tutuklandı. Kimliği belirsiz 4 göçmen ise Geçici Barınma Merkezine teslim edildi.
Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele:
Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürlüğü, göçmen kaçakçılığının önlenmesi ve düzensiz göçmenlerin yakalanması için çalışmalarını sürdürmektedir. Bu kapsamda yapılan çalışmalar neticesinde son 1 ayda 10 göçmen kaçakçısı yakalanmış ve 50 göçmen geri gönderilmiştir.
Yetkililer, vatandaşları da göçmen kaçakçılığı konusunda duyarlı olmaya ve şüpheli durumlarda 155 Polis İmdat Hattı'na ihbarda bulunmaya çağırdı.