Afyon'da Drone Teknolojisi Eğitimi açılış programı yapıldı

Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü Teknik Destek kapsamında hazırladığı Zafer Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen Yeni Nesil Eğitiminde DRONE Teknolojisi ve Drone Kodlama Eğitimi 21-25 Haziran 2021 tarihleri arasında 20 öğretmene verilecek olan eğitim bugün itibari ile başladı.

Afyon'da Drone Teknolojisi Eğitimi açılış programı yapıldı
21 Haziran 2021 - 15:07
Eğitimin açılış programına katılan İl Milli Eğitim Müdürü Metin YALÇIN; “Drone kullanımı ve Drone kodlama STEM (FeTeMM) kapsamındaki eğitici eğitimleri sayesinde öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz hızla gelişen ve değişen dünyaya ayak uydurabilme, gelişmeleri takip ederek hayatlarına uygulayabilme gibi konularda daha bilinçli hale gelecek.

Eğitime katılan öğretmenlerimiz Drone kullanımı ve Drone Kodlama konusunda bilgi sahibi olarak STEM eğitiminde algoritma yapısını öğretmek ve kodlama eğitimi verilmesine katkı sağlayacak. Bu uygulamaların birçok derse renk katacağı ve öğrencilerin teknolojik okuryazarlık düzeylerini olumlu etkileri olacak. Bilgiye en güncel ve işlevsel hali ile ulaşacaklar ve öğrencilerin ders kitaplarının ötesine geçmesi, içerik oluşturmasıyla öğrencilerin özgüvenlerinin gelişmesini sağladığı gibi teknolojinin eğitim hayatına sağladığı faydalar konusunda farkındalıklar kazanacaklar.” dedi.

Açılış programı hatıra fotoğrafı çekilmesi ile son buldu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum