Afyon'da Çölyak hastası vatandaşlara gıda paketi desteği verilecek

Afyonkarahisar Belediyesi sosyal sorumluluk projelerine bir yenisini daha ekledi. Çölyak hastası vatandaşlara Glütensiz ürünlerin yer aldığı gıda paketi desteğinde bulunulacak

Afyon'da Çölyak hastası vatandaşlara gıda paketi desteği verilecek
07 Haziran 2021 - 16:25
Afyonkarahisar Belediyesi, kentte çölyak hastası vatandaşlara, glütensiz ürünlerin yer aldığı gıda paketi desteğinde bulunacak. Belediye öncülüğünde, Afyon Sağlık Bilimleri Üniversitesi'nin katkılarıyla, glütensiz gıda temininde sıkıntı yaşayan çocuklara bundan böyle rutin olarak gıda paketi desteğinde bulunulacak.

Muhtarlık ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından proje hakkında detaylı bilgilerin anlatıldığı bir toplantı organize edildi. Belediye Başkanı Mehmet Zeybek'in ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya AKÜ Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş, İl Sağlık Müdürü Serhat Korkmaz, Belediye Başkan Yardımcımız Süleyman Karakuş, YÜNTAŞ Genel Müdürü Selim Arıcı ile çölyak hastası aileler çocuklarıyla birlikte katıldı.

Afyonkarahisar genelinde çölyak tanısı konulmuş 80 çocuğun bulunduğu ifade eden Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, her konuda olduğu gibi sosyal sorumluluk anlayışımız gereği hasta olan çocuklarımıza da kucak açmanın önemine dikkat çekti. Çölyak hastası ailelere 'Emrinizdeyiz' mesajı veren Zeybek Başkan, gönüllere dokunmaya devam edeceklerini söyledi.  

Çölyak hastası hemşerilerimizin ve ailelerimizin her zaman yanında olduklarını söyleyen Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, AFSÜ Çocuk Gastroenteroloji Uzmanı Prof. Dr. Ayşegül Bükülmez hocamızla yapmış olduğumuz istişarede şehrimizde 80'e yakın çölyak hastamızın olduğunu öğrendik. Bu konuda Ayşegül hocamız ve YÜNTAŞ Genel Müdürü Selim Arıcı ortak bir çalışma yürüttü dedi.

Beslenmelerinde ciddi sıkıntılar yaşayan çölyak hastası çocuklarıa ve ailelerine bir nebze de olsun katkıda bulunmak istedik. Bunu sürekli hale getirmek istiyoruz. Her üç ayda bir hazırladığımız paketleri ulaştırmayı kendimize hedef edindik. İnşallah bunu görevde kaldığımız süre boyunca devam ettirmek istiyoruz. Bir kez daha vurgulamak istiyorum; yalnız değilsiniz, yanınızdayız. Bu bir sosyal sorumluluk projesidir. Bu projede emeği geçenlere teşekkür ediyorum dedi.

Projeye verdiği desteklerden dolayı Belediye Başkanı Mehmet Zeybek'e teşekkür eden Muhtarlık ve Sosyal Hizmetler Müdürü Mustafa Demirhöyük ise Sağolsun Sayın Başkanımız, vatandaşlarımızı ilgilendiren her konuda duyarlı ve hassas olduğu gibi  bu konuda da ,bizzat ilgi ve alaka göstererek, Çölyaklı çocuklarımızın ve  ailelerinin yaşamış oldukları  sorunlara nasıl bir çözüm üretebiliriz onların hayatlarını nasıl kolaylaştırabiliriz diyerek yardım elini uzatmaya karar verdi dedi.

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversite Hastanesi yetkilileriyle ve çölyaklı çocukların aileleriyle bir dizi görüşme yaptıklarını söyleyen Muhtarlık ve Sosyal Hizmetler Müdürü Mustafa Demirhöyük, Glutensiz gıda temininde zorluk  yaşadıkları  bilgisini Sayın Başkanımıza  arz ettiğimizde , bizlere hemen  Glutensiz gıdalardan oluşan zengin bir gıda paketi  oluşturarak bizzat ailelere  ulaştırmamızı istemiştir. Kendisine projeye verdiği destekten dolayı şükranlarımı sunuyorum dedi. Toplantıda AFSÜ Çocuk Gastroenteroloji Uzmanı  Prof. Dr. Ayşegül Bükülmez Çölyak Hastalığı hakkında katılımcılara bilgi verdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum