Afyon'da 30 Ağustos festival etkinlikleri belli oldu

Büyük Taarruz ve Afyonkarahisar’ın Düşman İşgalinden Kurtuluşu’nun 99. Yıldönümü dolayısıyla düzenlenecek Uluslar arası Zafer Festivali programı belirlendi.

Afyon'da 30 Ağustos festival etkinlikleri belli oldu
24 Ağustos 2021 - 10:16
Afyonkarahisar Belediyesi tarafından 25-30 Ağustos Zafer Haftası kutlama haftası  kapsamında geleneksel olarak düzenlenen Uluslararası Zafer Festivali uygulaması belirlendi. Zafer Haftası proğramı  birbirinden renkli görüntülere sahne olacak.

Yapılacak etkinlikler, 26 Ağustos Perşembe günü saat 19:30’de AFİUM Alışveriş Merkezi’nde Uluslararası Halk Oyunları gösterileriyle başlayacak. 27 Ağustos Cuma Günü ise Afyonkarahisar’ın Düşman İşgalinden kurtuluşunun sene dönümünde Cuma namazını müteakip İmaret Camii'nde şehitlerimizin ruhuna ithafen Mevlid-i Şerif ile okunacak. Afyonkarahisar Belediyesi ve Atatürkçü Düşünce Derneği işbirliğinde Atatürk’ün fotoğrafçısı Ethem TEM adına bu sene 3.’sü düzenlenen fotoğraf yarışmasının sergi açılışı ve mükafat töreni saat 16:00’da Taş Medrese’de yapılacak.Saat 16:30’da ise Taş Medrese’den Zafer Meydanı’na kadar Zafer Halk Yürüyüşü- Uluslararası Halkoyunları Ekipleri'nin Kortej yürüyüşü (İl Protokolü ve halkımızın katılımıyla) düzenlenecek.

Saat 17:00’de ise Anıtpark’ta Afyonkarahisar’ın düşman işgalinden kurtuluş törenlerine geçilecek. Saat 20:30’da ise Zafer Meydanında Uluslararası Halk Oyunları gösterileri yer alacak. Halk Oyunları ekipleri 28 Ağustos Cumartesi günü saat 20:00’de bu kez de Akarçay’da bir gösteri sunacak.

29 Ağustos Pazar günü saat 18:00’de Kültür Sanat Akademisi Müzik Gurubu ve Halk Oyunları ekipleri Döğer Emre Gölü’nde bir konser verecek.Kutlamalar; Uluslararası Halk Oyunları ekipleri 30 Ağustos Pazartesi günü saat 18:00’de Park Afyon Alışveriş Merkezi’nde sunacağı gösteriyle sona erecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum