Afyon Belediye Meclisi, Ordumuza selam gönderdi !!

Afyon Belediye Meclisi, Fırat'ın doğusunda terör örgütlerinin varlığını sonlandırmak, hudutlarımızın ve halkımızın güvenliğini sağlamak, bir barış koridoru tesis etmek için Kahraman Ordumuzca başlatılan "Barış Pınarı Harekâtı”nı destekleme kararı alınması hakkında önergeyi oy birliği ile kabul etti.

Afyon Belediye Meclisi, Ordumuza selam gönderdi !!
22 Ekim 2019 - 10:32

Olağanüstü toplanan Meclis, Barış Pınarı Harekatı nedeniyle Türk ordusuna tam destek mesajı yayınlarken, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ve tüm Meclis Üyeleri asker selamıyla Mehmetçiğe selam gönderdi.

 

      Toplantının açılış konuşmasını Belediye Başkanı Mehmet Zeybek yaptı. Başkan Zeybek açıklamasında şu görüşlere yer verdi. “Ülkemiz, Fırat’ın doğusunda terör örgütleri PKK/PYD/YPG ve DEAŞ’ın varlığını sonlandırmak, hudutlarımızın ve halkımızın güvenliğini sağlamak, bir barış koridoru tesis ederek Suriyeli kardeşlerimizin bir an önce kendi topraklarına, evlerine dönüşlerini sağlamak üzere Barış Pınarı Harekâtını başlatmıştır.

 

         Öncelikle bilinmelidir ki bu harekât Türkiye bir tercih değil, zorunluluktur. Çünkü sınırımızın hemen yanı başında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunun ülkemiz için oluşturduğu tehdit ortadır. Bir terör koridoru oluşturma hesaplarını bozan ve bekamızı güvence altına alan Barış Pınarı Harekâtı, aynı zamanda tüm bölgeye huzur ve güvenlik vadetmektedir.

 

          Barış Pınarı Harekatı, bölgeye dönük okyanus ötesi dizayn girişimlerine de bir cevap niteliğindedir. Özellikle terör örgütü PKK/PYD/YPG eliyle değiştirilmeye çalışılan bölgenin demografik yapısını gerçek haliyle muhafaza ederek Fırat’ın doğusu başta olmak üzere tüm bölgeninbarış ve istikrarına katkı sunacağımıza inanıyoruz. Bölgenin tarihi, toplumsal ve kültürel değerlerine sahip çıkan Türkiye,Zeytin Dalı ve Fırat Kalkanı harekatlarında olduğu gibi Barış Pınarı Harekatı bölgesinde de yeni bir iklimin oluşumunu sağlayacaktır.

 

            Ülkemizin bu harekât ile gerçekleştirmeyi amaçladığı en önemli hususlardan biri de Suriye’nin toprak bütünlüğünün korunmasıdır. Türkiye başından beri çözümün Suriye’nin toprak bütünlüğünden geçtiğini savunmuştur. Şu anda gerçekleştirilen harekât, bu amaç için de önemli bir adımdır. Türkiye Cumhuriyeti, Suriye halkını ve Türk halkının güvenliğini, refahını ve huzurunu istemektedir.

          Bu çerçevede, vatansever tüm vatandaşlarımızın desteğini alan bu harekatı, Meclisimizin birlik beraberliğinin göstergesi olarak tüm Meclis Üyelerimizin katılımı ile, terör destekçisi ülkelere ve onların maşası Terör örgütlerine karşı bir dik duruş,bir irade beyanı olarak,kamuoyu önünde desteklemek ve bunu karara bağlamak üzere gündeme getirdik. Kesinlikle inanıyorum ki bu karar buradan oybirliği ile çıkacak olup, Vatanımızın bekasına göz diken bu emperyalist devletler ve onların maşası tüm terör örgütlerine bir tokat olacağı gibi ,Kahraman askerlerimize de  bir moral ve destek olacaktır.

 

 

        Şimdi hazırlamış olduğumuz önergeyi okutarak oylarınıza sunacağım. Tüm vatansever Türk evladının kırmızıçizgileri olan vatan ve bayrağımıza gelecek tehditlere karşı tüm kimliklerini bir kenara bırakarak tek vücut olan milletimizin bu güzel haslet ve tutumunu bir kez daha Belediye Meclisi olarak göstereceğine inancımız tamdır. Belediye Meclisi olarak Barış Pınarı Harekâtında Devletimizin ve Kahraman Mehmetçiğimizin her zaman yanında olduğumuzu bildiriyoruz. İnanıyoruz ki; gün her türlü siyasi ayrılıklarını bir kenara bırakarak bir ve beraber olma günüdür.  Çünkü söz konusu milli güvenliğimizdir. Ülkemizin bekasıdır ve söz konusu VATANDIR.” diye konuştu. Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in açıklamalarının ardından Belediye Meclis Üyesi Yasin Beşkardeşler hazırlanan önergeyi okudu.

 

        Milliyetçi Hareket Partisi Grubu adına Belediye Meclis Üyesi Yılmaz Kasap ve İYİ Parti Grubu adına söz alan İrfan Özsandık Fırat'ın doğusunda terör örgütleri PKK/PYD/YPG ve DEAŞ'ın varlığını sonlandırmak üzere başlatılan 'Barış Pınarı Harekâtı’na tam destek verdiklerini ifade ettiler.

       Konuşmaların ardından Belediye Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek  hazırlanan önergeyi , Afyonkarahisar Belediye Meclis Üyelerinin oylarına sundu. Önerge, oy birliği ile kabul edildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum