Afyon Basketbol takımı tarihinin en iyi dönemini yaşıyor!

ING BSL 7.hafta kapanış mücadelesinde Büyükçekmece Basketbol'u konuk eden HDI Sigorta Afyon Belediyesi Basketbol takımımız üstünlüğün sürekli el değiştirdiği karşılaşmadan 79-74 galibiyetle ayrılan taraf oldu ve ligde puan tablosunda 4.sıraya yükseldi.

Afyon Basketbol takımı tarihinin en iyi dönemini yaşıyor!
09 Kasım 2020 - 09:41
Reklam

Karşılaşmaya Afyon, Sinan-Cruz-Egemen-Leissner-Macura beşiyle Büyükçekmece ise Olaseni-Burak-Anderson-Farrell-Oliver ile başladı.

Afyon, ilk çeyreği 21-19 önde tamamladı.

Afyon ekibimiz da son bölümde ise Cruz'un kritik şutlarıyla farkı eritti. İkinci çeyrek 43-42 Büyükçekmece'nin 1 sayılık üstünlüğüyle geçildi. 

Üçüncü çeyrek 67-55 Afyon üstünlüğüyle sona erdi.

Son çeyreğe Büyükçekmece top kayıplarıyla başlasa da çeyreğin ikinci yarısında 7-2 seriyle farkı 2'ye çekti (69-67). Cruz ve Macura ikilsiyle cevap veren Afyon Belediye farkı tekrar açtı. Bitime 33 saniye kala Anderson'la çizgiye giden Büyükçekmece 3'te 3 ile dönerek farkı 3 sayıya (75-72) düşürdüi. Kalan sürede faul atışlarında hata yapmayan Afyon, karşılaşmadan 79-74 galibiyetle ayrılan taraf oldu.

Alınan bu galibiyet ile Afyon Belediye puan tablosunda 4.sıraya kadar yükseldi. Alınan bu sonuçla Afyon Belediye Basketbol takımı tarihinin en iyi dönemini yaşıyor.  

YORUMLAR

  • 0 Yorum