Afyon Akarçay Kano tesisi Türkiye'de ilk olacak

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Vali Gökmen Çiçek, Milletvekilleri Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven ve Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Feyzullah Dereci ile eş güdümlü Akarçay’da yapılacak olan Kano Tesisi Merkezi’nde araştırmalarda bulunarak proje ile ilgili bulgular aldı.

Afyon Akarçay Kano tesisi Türkiye'de ilk olacak
15 Mart 2021 - 13:10
Valilik ve Belediye işbirliğinde yaşama geçecek tesisin kent merkezinde olması bundan dolayı Türkiye’de bir ilk olacağını dile getiren Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, hayırlı olmasını diledi.

SPORCULAR YETİŞECEK
Afyonkarahisar’ın spor şehri olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Zeybek; “Afyonkarahisar’da yeni bir spor branşını başlatıyoruz. Vali Gökmen Çiçek destekleriyle başlayan Akarçay Kano Tesisimiz hayırlı olsun inşallah. Şehir merkezindeki konumu itibariyle Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyacak olan kano tesisimizde, kano sporcularının yetişmesi amacıyla her türlü imkân sağlanacak.

'SÖZ SAHİBİ OLACAĞIZ'
400 metrekare üstünde kurulacak olan tesis amacıylade; kayıkhane, kafeterya, Anfi, kapalı antrenman yeri, toplantı Salonu, soyunma odaları mescit ve antrenör odaları ile spor severlerin ilgi odağı durumuna gelecek. Olimpiyatlarda en çok madalya sayısına sahip olan kono branşının ilimizde başlamasıyla eş güdümlü, kısa sürede yetişecek olan sporcularla başarı elde edilecek ve kanoda branşında inşallah Türkiye’de söz sahibi olacağız. Spor şehri olma yolunda emin adımlarla gelişen Afyonkarahisar ilimizde ilk olarak başlanacak olan kano branşı, turizm kısmı olan Emre gölü ile birleşik edilerek etkinlik kısmı daha geniş olanak yayılmış olacak” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum