reklam

AFYON AK Parti il yönetimi belli oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanarak asaleti tevdi edilen AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen, Genel merkezle istişareler sonucu hazırladığı listeyi teşekkül ettirdi.

AFYON AK Parti il yönetimi belli oldu
02 Ağustos 2018 - 16:17

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanarak asaleti tevdi edilen AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen, Genel merkezle istişareler sonucu hazırladığı listeyi teşekkül ettirdi. Burada bir açıklama yapan Sezen “Sadakat, şefkat ve tevazu üzerine kurulmuş bir yönetim listesi hazırladık. Gönül seferberliğine çıkıyoruz” dedi.

 

AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen'in asaleti 24 Haziran Salı günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanarak tevdi edildi. Yetki belgesini ise, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş verdi. Sezen, asaletini alması ile birlikte Genel merkezle istişareler sonucu hazırladığı yeni yönetim kurulu üyelerinin listesini teşekkül ettirdi. Yönetim kurulu üyeleri de bugün belli oldu.

 

“Gönül seferberliğine çıkıyoruz”

 

Sadakat, şefkat ve tevazu üzerine kurulmuş bir yönetim listesi hazırladıklarını kaydeden Sezen, “Listemizi AK Parti Genel merkezimize sunduk. Bu listedeki dava arkadaşlarımızla birlikte gönül seferberliğine çıkıyoruz. Siyasetimiz birlik ve beraberlik siyasetidir. İlklerin ve ilkelerin partisi AK Parti her daim vefayı ön planda tutmuştur.  Afyonkarahisar’a sadakat, mazlumlara şefkat, vatandaşlarımıza tevazu ile yaklaşacak yönetimimizle, gönül birlikteliğini inşa ve ihya etmek üzere çalışmalarımıza kaldığımız yerden devam ediyoruz. Afyonkarahisar’da kurulan Partimize, Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a her dönem teveccüh gösteren, destekleyen hemşehrilerimize vefa borcumuz var” dedi.

 

“Bizler davaya sadakati onur olarak görüyoruz”

 

“Bizler davaya sadakati onur olarak görüyoruz” diyen Sezen açıklamasında, “Zira onur da insana mahsustur. Bizde sadakat esastır. Amaç, gaye ve niyetlerimizi sunarak 24 Haziran’da bir kez daha iktidar olduğumuz bu davada muvaffak olmak için mücadelemize devam edeceğiz. Şunu özellikle vurgulamak isterim ki bizler baş koyduğumuz bu davada her daim bir bedel ödemeyi göze aldık. Alın teri döktük. Gerekirse, eşimizden çocuklarımızdan ayrı kaldık. Gerekirse bu uğurda günlerce ara vermeden, dinlenmeden, harıl harıl çalışıp muvaffak olmayı hedefledik. Amaç, gaye ve niyetin bir olduğu bu davada yeni yönetim kurulu listemizi hazırladık. Burada bazı görevler taksimler halinde dağıtılacak. Yeni yönetim kurulu üyelerimiz ile 16 yıldır olduğu gibi 2019 Mart seçimlerini de dava adamlığının gereği olarak başarı ile sonuçlandıracağız” ifadelerine yer verdi.

 

“Yol haritamız tevazudur”

 

Sezen, “En son 24 Haziran seçimlerinde gecemizi gündüzümüze kattık, çok çalıştık ama yürümemiz gereken henüz daha çok yol var. AK davanın neferleri olan bizler insanların karşısına, ‘Allaha şükürler olsun, hamd olsun ki, halkımıza hizmet etme fırsatını bize verdi ve biz de bunları yaptık’ diyen bir özgüvenle çıkıyoruz. Yüce Allah bize bu fırsatı verdi. Her gittiğimiz yerde, her çaldığımız kapıda, Allah’ın bize fırsat verip halkımızın hizmetine sunduğumuz projelerimizi anlattık. Bunu da hiç bir zaman kibirlenerek anlatmadık. AK Parti'de siyaset yapan herkes halkın içindendir. Bu yüzden bizim yol haritamız tevazudur. Bundan sonra da böyle olacak” dedi. 

 

“Vatandaşlarımız bize emanettir”

 

Afyonkarahisar’ın her noktasında AK Parti’nin izi olduğunu vurgulayan Sezen, “Emirdağ’dan Dazkırı’ya kadar şehrimizde yatırım yapılmayan bir karış dahi toprak bırakmadık. Bu nedenle ülkemiz gibi ilimizde de AK Parti her daim birinci parti olmuştur. Biz AK Parti olarak kimseyi dışlamadık, kimseyi ayırmadık. Aksine herkesi kucakladık. Bundan sonra da yeni yönetimimizle yaratılanı Yaradan'dan ötürü sevmenin gereği olarak daha önce olduğu gibi dün de bugün de yarın da hiç ama hiç kimseyi dışlamayacağız, dışlanmasına da müsaade etmeyeceğiz. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da yeni yönetimimiz, milletvekillerimiz ve partimize destek veren hemşehrilerimiz ile samimi bir şekilde demokrasinin standardını yükseltmenin gayreti içinde olacağız. İlimizde her vatandaşımız bize birer emanettir. Bize oy versin vermesin herkesin değerlerini, onurumuz, namusumuz, şerefimiz olarak gördük, görmeye devam edeceğiz. Bundan da hiç kimsenin şüphesi olmasın” diye konuştu.

 

“Sadece oy verenlerin değil, herkesin hizmetkârı olacağım”

 

“Biz halkımızın hizmetkârlığına ne zaman talip olsak, halkımız Partimize iktidar olma görevi verdi” diyen Sezen sözlerini, “Hamdolsun, Afyonkarahisar halkı bizi hiçbir zaman yalnız bırakmadı, yolda koymadı. Her daim ülke genelinin üzerinde bir oy ile bizleri destekledi. Halkımız 24 Haziran’da bir kez daha kendisine hizmet etmek üzere bizi seçti. Biz de vekaleten yürüttüğümüz bu kutsal görevi, Cumhurbaşkanımız ve AK Parti Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleri ile 24 Temmuz Salı günü asaleten devraldık. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın şahsıma layık gördüğü AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı görevinde Rabbim bizleri mahcup etmesin. Sadece bize oy verenlerin değil, ilimizin tamamına hizmetkar olduğumuzun bilinciyle, Afyonkarahisar halkımıza layık olmaya çalışacağız” ifadeleri ile noktaladı.

 

Asil liste

 

AK Parti İl Yönetim Kurulu asil listesi şu isimlerden oluşuyor;

Hüseyin Sezen, Abdil Tıkır, Ahmet Kışpınar, Bahattin Savrukoğlu, Davut Yılmaz, Ekrem Demirel, Fahrettin Zobalı, Fatma Erdoğan, Halil İbrahim Sevim, Hüseyin Ceylan Uluçay, Hüseyin Menteş, İbrahim Eroğlu, Kenan Şahin, Mehmet Siper, Meriç Kadir Tarkan, Merve Tuğba Ablak, Mustafa Kardaş, Mustafa Kocaşaban, Mustafa Ötken, Nurettin Birliktir, Saadet Selcen Hıdıroglu, Selim Arıcı, Sibel Demir, Şenay Karaçıl, Şükrü Tunçbilek, Tahsin Aydın, Talha Hüseyin Akkaya, Yavuz Kocaşaban, Yunus Emre Koca, Ziya Coşkun Karadeniz

 

Yedek liste

 

Yedek liste de ise Yakup Yılmaz, Ali Akcasu, Hüseyin Zümrütpınar, Mehmet Emin Sanduvaç, Recep Saygı, Muharrem Çelıkbaş, Mehmet Ali Tekik, Mehmet Albayrak, Musa Dikmen, Seydi Yalçınkaya, Cemal Çakır, Yasin Beşkardeşler, Mustafa Işık, Ömer İstek ve Osman Ulupınar yer alıyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum