Afyon'a gelen büyükelçiler Frig Vadisine hayran kaldı

Afyonkarahisar 3. Uluslararası Turizm ve Lezzet Festivali için Afyonkarahisar'a gelen büyükelçiler ve konukler Frig Vadisine adeta hayran kaldı.

Afyon'a gelen büyükelçiler Frig Vadisine hayran kaldı
18 Ekim 2021 - 23:40
Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ve Vali Gökmen Çiçek 15 değişik ülkeden gelen Büyükelçileri İhsaniye ilçesine bağlı Kayıhan ve Döğer Beldesi ile Ayazini Köyü’nde misafir etti.

Gastro Afyon 2021 kapsamında düzenlenen lezzet festivaline katılmak amacıyla Afyonkarahisar'a gelen 15 ülkeden büyükelçi ve davetliler, festivalin son gününde Frig Vadisi ve Emre Gölü’nü keşfetti.

Büyükelçiler ve eşleri 3 bin senelik tarihi mirasın tekrar ayağa kalktığı Ayazini köyündeki tarihi yapılar, oyma kaya mezarları ve peribacalarını inceledi. Büyükelçiler ve davetliler, tarihi Frig Vadisi'ne hayran kaldı.

Kıbrıs Büyükelçisi Kemal Köprülü ve eşi Ebru Dayanc Köprülü, Sri Lanka Büyükelçisi Mohamed Rizvi Hassen ve eşi Husna Hassen, Letonya Büyükelçisi Peteris Vaivars ve eşi Rina Okumura Vaivara, Hindistan Büyükelçisi Sanjay Panda ve eşi Minati Panda, Malta Büyükelçisi Dr.Theresa Cutajar, Almanya Büyükelçiliği, Meksika Büyükelçisi José Luis Martinez y Hernandez, Meksika Konsolosu Eduardo Villaholina, Meksika Kültür Ateşesi Mario Chaparo Altamirano, İngiltere Büyükelçisi Dominick Chilcott ve eşi Jane Chilcott, Malezya Büyükelçisi Maslahatgüzar Arhan Syafrisya Bin Shah, Arnavutluk Büyükelçisi Kastriot Robo ve eşi Teuta Robo Gastronomi Şehri Afyonkarahisar’ımızın yöresel ürünlerini de tatma fırsatı buldu.

Bol bol anı fotoğraflarının çekildiği gezide misafirler Türk kültürü, kültürel miras, Afyonkarahisar tarihi ve gastronomisi ile ilgili detaylı veriler edindi. Emre Gölü'nde tekne turu da yapan konukler, kendilerini şehirde konuk eden Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ve Vali Gökmen Çiçek'e teşekkürde bulundu

YORUMLAR

  • 0 Yorum