Adnan Menderes Bulvarı asfaltlanıyor!

Afyonkarahisar'ın en işlek bulvarlarından Adnan Menderes Bulvarında 40 Yıllık asbest borularının değişiminin ardından sıcak asfalt serilme çalışmalarına başlandı

Adnan Menderes Bulvarı asfaltlanıyor!
07 Ekim 2021 - 10:20
Afyonkarahisar Belediyesi, tarafından Afyonkarahisar'ın bir çok cadde ve sokağında asfalt serim çalışmalarına hız kesmeden devam ediliyor

Karayolları kavşağında devam eden altgeçit çalışmaları kapsamında içme suyu hatları yenilenen Adnan Menderes Bulvarında sıcak asfalt çalışmalarına başlandı.

40 YILLIK ASBEST BORULAR ÇELİK BORULARLA YENİLENDİ

Karayolları Alt Geçit Yapım çalışmaları kapsamında Kurtuluş Caddesi Ak Çeşme önünden Kocatepe Parkına kadar yeni çelik hat ile deplase edilmişti. Bu hattın devamı olarak, Adnan Menderes Bulvarında (Kocatepe Parkı ile Ataköy Kavşağı arası) ekonomik ömrünü tamamlamış olan mevcuttaki 40 yıllık eski asbest içme suyu ana boruları, daha büyük çaptaki çelik borularla yenilenmişti.

Alt yapısı yenilenen bulvarda sıcak asfalt çalışmalarına başlandı. Kocatepe Parkı’ndan Ataköy Migros Kavşağına kadar uzanan Adnan Menderes Bulvarı’nın kısa sürede tamamlanarak trafiğe açılması bekleniyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum