18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma günü

AK Parti Afyonkarahisar milletvekili Av.İbrahim Yurdunuseven, Çanakkale zaferinin 104’ncü yılı münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma günü
18 Mart 2019 - 00:00

Yurdunuseven, “Çanakkale Zaferinin yazıldığı günlerde, yedi düvele karşı çok zor imkanlar içinde mücadele eden atalarımız tüm dünyaya, Çanakkale Geçilmez diyerek canlarıyla kanlarıyla savaşarak Çanakkale’yi dar etmişlerdir” diye konuştu.

 

Yurdunuseven mesajında,”Bugün çevremizdeki ateşten coğrafyaya baktığımızda Çanakkale Zaferinin oluştuğu ortama benzer bir durumla karşı karşıyayız. 15 Temmuz gibi kara bir geceyi yaşamış Aziz Milletimiz bugünde aynı ruhla vatanına, milletine, bayrağına, ezanına sahip çıkmaktadır.Bizler bu destanı yazan ruhu diri tutmalı ve bizden sonraki kuşaklara da aktarmak için mücadele etmeliyiz.  Seyit Onbaşılardan, Nene Hatunlardan gelen ruh, Ömer Halis Demir, Fethi Sekin’le devam ederek içimizde damarlarımızda gezmektedir.Bu ruh vatanın bölünmez bütünlüğünün en büyük sigortasıdır. Bu ruh gerek dahili, gerekse harici düşmanlarımıza her zaman gereken cevabı vermek için hazır kıta dipdiri durmaktadır.

 

Bu duygu ve düşüncelerle 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma günü münasebetiyle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet , minnet ve şükranla anıyorum”

YORUMLAR

  • 0 Yorum