Haber Detayı
23 Mart 2016 - Çarşamba 22:56
 
DÜNYA SU GÜNÜ'NDE ÖĞRENCİLERE SU BİLİNCİ AŞILANDI
Afyonkarahisar Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü, 22 Mart Dünya Su Günü'nü öğrencilere yönelik bir dizi etkinlikle kutladı.
BİLİM Haberi


DÜNYA SU GÜNÜ'NDE ÖĞRENCİLERE SU BİLİNCİ AŞILANDI

            Afyonkarahisar Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü, 22 Mart Dünya Su Günü'nü öğrencilere yönelik bir dizi etkinlikle kutladı.

            22 Mart Dünya Su Günü'nde çevre sorunlarına duyarlı ve bu konuda çözüm üreten sorumluluk sahibi bireyler olarak yetiştimek amacıyla Afyonkarahisar Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü tarafından öğrencilere yönelik bir dizi etkinlik düzenlendi.  

            Afyonkarahisar Doğa Koleji'nin daveti üzerine Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü teknik personelleri Doğa Koleji'nde öğrencilere yönelik 'suyun önemi, temini ve tasarrufu' konularıyla ilgili sunum gerçekleştirdi. Sunumun ardından, sınıf öğretmenleri Funda Akkuş ve Burcu Demirel nezaretinde, İçme Suyu Arıtma Tesisini gezen öğrenciler, teorikte öğrendikleri bilgileri daha da pekiştirdi.

            HEM EĞLENDİLER HEM DE ÖĞRENDİLER

            Akdeğirmen Barajı'ndan gelen suyun arıtılmasından şehrin kullanımına sunulduğu ana kadar tüm aşamaları yerinde gören öğrenciler, bu konuda görsel bilgi sahibi oldu. Su ve Kanalizasyon Müdürü İhsan Kahveci de öğrencilere ziyaret sırasında eşlik ederek, merak ettikleri konularla ilgili bilgi verdi. Küresel ısınma ve artan nüfus ile birlikte azalan su kaynaklarının korunmasına vurgu yapılan ziyarette, öğrencilere; suyun bilinçli ve akılcı biçimde kullanılması gerektiği ve evlerinde su tasarrufuna dikkat etmeleri yönünde telkinlerde bulunuldu.

            Afyonkarahisar Belediyesi'nin maskotu Afi de ziyaret boyunca öğrencileri eğlendirdi. Hem yeni bilgiler öğrenen hem de eğlenen öğrenciler, ziyaret sonunda Su ve Kanalizasyon Müdürü İhsan Kahveci ve teknik personele teşekkür etti. 

Kaynak: (AB) - Afyon Belediyesi Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: DÜNYA, SU, GÜNÜ'NDE, ÖĞRENCİLERE, SU, BİLİNCİ, AŞILANDI,
Haber Videosu
Yorumlar
İddaa Canlı Skor
Bizim Gazete
Özlü Sözler
Düşmanlarınızın en kuvvetlisi içinizdedir.


Hz. Muhammed
Anketler
Afyon'a Raylı sitem yapılmalı mı ?
Anketler
Afjet Afyonspor Ptt ligine çıkarmı ?
Arşiv
Haber Yazılımı