Bolvadin’e milli ilaç sanayi kurulacak

AK Parti haftalık değerlendirme toplantısında konuşan Tanıtım Medya Başkanı Halil İbrahim Sevim CHP’lilerin kriz söylemlerine karşı “Ülkede kriz yoktur, bir kriz varsa o da CHP’nin içindedir” dedi.


Bolvadin’e milli ilaç sanayi kurulacak

“Kriz ülkede değil, CHP’nin içindedir”

  

AK Parti haftalık basın toplantısı gerçekleşti. Toplantıya Tanıtım Medya Başkanı Halil İbrahim Sevim’in yanı sıra İl Başkan Yardımcıları Abdil Tıkır ve Ahmet Kışpınar da katıldı.

 

Haftalık faaliyet ile ilgili bilgi verdi

 

Toplantıda konuşan Sevim haftalık faaliyetler hakkında bilgi verdi. Sevim, “AK Parti İl Başkanımız Av. Hüseyin Sezen, beraberinde milletvekillerimiz Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven, Kadın Kolları Başkanı Ferda Özaydın Ertürk ile birlikte 8. Tarım ve Tarımsal Mekanizasyon ve Teknolojileri Fuarını ziyaret ettiler. AK Parti İl Başkanımız Sayın Hüseyin Sezen yine dün, Afyonkarahisar İmam Hatip Lisesi mezunları derneğinin (AFİMDER) düzenlediği İmam Hatip ailesi buluşmasına katıldı. AK Parti İl Başkanımız Av. Hüseyin Sezen, beraberinde milletvekilimiz Prof. Dr. Veysel Eroğlu ile birlikte Belediye Başkanımız Burhanettin Çoban, İl Başkan yardımcımız Şükrü Tunçbilek ve Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan ve merkez ilçe yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Yeşilyol'da esnaf ziyareti yaptık, Ak Gençlik Çevre Hareketi 'ne katıldık.  AK Parti İl Başkanımız Sayın Hüseyin Sezen ile birlikte, milletvekilimiz Prof. Dr. Veysel Eroğlu, ve Belediye başkanımız Burhanettin Çoban ile basın yayın kuruluşlarını ziyaret ettik” dedi.   

 

Bolvadin’e milli ilaç sanayi kurulacak

 

Sevim konuşmasında Bolvadin ilçesinde bir süredir gündemde olan Bolvadin Alkaloid Fabrikası yanına ilaç yan sanayi kurulmasıyla ilgili de bir açıklama yaptı. Sevim, “İlk toplantımız dün gerçekleşti. 20 kadar profesör ve akademisyen yatırım için olumlu görüş bildirdiler. İlgili firma ile birlikte yol haritasını belirledik. Bundan sonra ilimiz kazanacak, bölgemiz kazanacak. Bakınız sayın basın mensupları bu yatırım çok ciddi bir yatırım. Kriz var diyenlere bu yatırımı anlatın” diye konuştu.

 

Çay barajı

 

“İlimize yatırımlar adeta sağanak şeklinde devam ediyor” diyen Sevim konuşmasında, “Sayın basın mensupları kriz var diyenlere buradan yatırımlarla seslenmek istiyorum. Devlet Su İşleri Afyonkarahisar’a yaptığı yatırımlarla ilimizin kurak topraklarını su ile buluşturmaya, vatandaşlarımıza içme ve kullanma suyu temin etmeye ve derelerdeki taşkın riskini azaltıyor. Bu kapsamda yapılan Çay Barajının gövde dolgusu tamamlandı. Bölgenin en yüksek barajı olan Çay Barajında 2 milyon 850 bin m³ gövde dolgusu tamamlanmış olup bir sonraki aşama olan gövde ön yüzeyinin betonla kaplanması ve diğer ünitelerin tamamlanarak 2019 yılı içerisinde barajın hizmete alınması hedefleniyor. Eğer birilerinin söylediği gibi kriz olsaydı bu baraj nasıl yapılırdı” ifadelerine yer verdi.

 

Büyüme rakamları

 

Türkiye ekonomisinin 2018 yılının ikinci çeyreğinde beklendiği gibi yüzde 5,2 büyüme gerçekleştirdiğini kaydeden Sevim konuşmasına şöyle devam etti: “Ekonomik rakamlar güçlü bir iradenin nasıl bir mücadele içerisinde olduğunu gösteriyor. Kriz olan bir ülkede büyümeden söz edemezsiniz, aksine ekonomi daralır ve küçülür. Hükümetimiz bu operasyonun krize dönüşmemesi için çift yönlü ve kuvvetli bir programı bütün parçaları ile uyguluyor. Bunun da neticelerini rakamlarla görüyoruz. Bakınız yerli ve milli siyasilerle yerli ve milli bir strateji izlendiğinde her türlü operasyonun hakkından gelecek bir güce sahip olduğumuz ortadadır.”

 

“Kriz ülkede değil CHP’nin içindedir”

 

CHP’nin kriz söylemlerine de değinen Sevim konuşmasında, “Bakınız CHP sürekli olarak aynı cümleleri bıkmadan usanmadan tekrarlayıp ülkede kriz olduğunu iddia ediyor. Kriz ülkede değil, CHP’nin içerisindedir. CHP’nin içerisindeki kriz ülkedeymiş gibi lanse edilerek, kendi sorunlarını örtmeye mi çalışıyorlar? CHP’nin bu ülke için bir vaadini duydunuz mu? CHP’lilerin son zamanlardaki söylemlerine baktığınız zaman sürekli Trump ağzı ile kriz çığırtkanlığı yapıyorlar. Peki ABD Başkanı ne diyordu: "Türk lirası, çok güçlü dolarımız karşısında hızla düşerken Türkiye'den gelen çelik ve alüminyum üzerindeki gümrük vergilerinin ikiye katlanmasına onay verdim!” CHP’liler ABD’lileri destekleyici mesajlar vermekle meşgulken, CHP içindeki istifalar da durumlarını özetleyici bir tablo çıkarıyor. CHP kendi içindeki krizi ABD ağzı ile gölgelemeye çalışıyor. Bakınız CHP Afyonkarahisar İl yönetimi istifa etti” ifadelerine yer verdi. 

 

Yerel seçimlerde ittifak konusu

 

Sevim konuşmasında, “Biz yerli ve milli bir ittifak yapıyoruz. Kaygımız Türkiye Cumhuriyeti. Öncelikli olarak ülkemizin ve milletimizin çıkarlarını göz önüne alır ona göre hareket ederiz. Biz bu düşüncelerle ittifak yaparken CHP ise bölgesel olarak HDP ile ittifak yapmaya sıcak bakıyor. HDP kim? HDP PKK terör örgütünün siyasi uzantısıdır” ifadelerine yer verdi.

 

Toplantı basın mensuplarının soruları ile devam etti.