Haber Detayı
24 Kasım 2018 - Cumartesi 12:22
 
Zafer Kalkınma Ajansı’ndan Yerli ve Yabancı Yatırımcıya İl Bazlı İnternet Siteleri
Zafer Kalkınma Ajansı Yatırım Destek Ofislerinin yerli ve yabancı yatırımcıların Bölge’ye çekilmesi hususunda yürüttüğü faaliyetler kapsamında internet siteleri il bazında yeniden tasarlanarak tekrar yayına girdi.
GÜNDEM Haberi


Ülkemizin kalkınma vizyonu ve güncel politikaları göz önünde bulundurulduğunda, Ajansın Yatırım Destek Ofisleri vasıtasıyla yürüttüğü yatırım destek ve tanıtım faaliyetleri, hem bölge illerinin hem de ülkemizin ekonomik kalkınmasında oldukça kritik bir öneme haizdir. Zafer Kalkınma Ajansı’na bağlı olarak faaliyet gösteren Afyonkarahisar, Kütahya, Manisa ve Uşak Yatırım Destek Ofisleri, yatırımcılara TR33 Bölgesi’nin yatırım ortamına ilişkin en güncel ve doğru bilgileri tek elden sağlayarak ve ücretsiz rehberlik ve danışmanlık hizmetleri sunarak,  yatırım süreçlerini kolaylaştırır ve hızlandırır.

 

Yatırım Destek Ofislerinin verdiği hizmetler;

 

  • Yatırımcılara ihtiyaç duydukları bilgi, veri ve istatistikler sağlama,
  • Yatırımcıların, yerel ağlara en kolay şekilde erişimini sağlama,
  • En uygun yatırım yeri alternatifini sunma,
  • Yürürlükteki 3305 sayılı Yatırımlarda Devlet Yardımları hakkında karar kapsamında, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından verilen yatırım teşvik belgelerinin 6’şar aylık izlemelerini yapma,
  • Yatırımcıların yatırımlarında devlet desteklerinden faydalanabilmeleri için ihtiyaç duydukları yatırım teşvik belgelerinin başvuru aşamasında danışmanlık hizmeti sunma,
  • Yatırım dönemi öncesi ve yatırım döneminde olduğu gibi yatırım tamamlandıktan sonra da yatırımcılarla iletişim halinde kalarak rehberlik ve danışmanlık hizmetlerimizi ücretsiz olarak sunmaya devam etme,olarak sıralanabilir.

Tüm bu faaliyetlerin daha hızlı ve daha kolay bir şekilde yapılabilmesi için hazırladığımız internet sitelerimizle yerli ve yabancı yatırımcıların yanında olmaya, onlara kendi personeli gibi hizmet vermeye devam edeceğiz.

 

İnvest siteleri ile yatırımcı, ilde şirket kuruluşu, şube açılışı, ticaret sicil müdürlüğüne kayıt, E-TUYS sistemi hakkında bilgi alabilir, finansmana erişim ve sosyal güvenlik konularında fikir sahibi olabilir. Ayrıca vergiler, vergi teşvikleri ve çalışma izni, oturma izni, işyeri açma ruhsatı gibi ruhsatlar hakkında detaylı açıklamaya ulaşabilir.

 

Yatırım yapmak isteyen yerli ve yabancı yatırımcı, yatırımıyla ilgili teşvik desteklerini, Ar-Ge çalışmaları hakkında destekleri, ihracat desteklerini site üzerinden öğrenebilir. Diğer kurum ve kuruluş destekleri de yine site üzerinden tek noktadan öğrenebilinir.

 

Yatırımcılar sitede yer alan soru cevap kısmı ile yatırım ve destekle alakalı akla ilk gelen soruların cevaplarını bulabilir, aynı zamanda bilgi bankasında il ile ilgili yapılmış fizibilite çalışmaları ve raporlara ulaşım sağlayabilirler.

 

Sitenin ana ekranında yer alan “Neden İl” ile ilgili kısımda il ile ilgili genel görünüm, ekonomi, ulaşım, turizm, eğitim ve demografik yapılar ile detaylı bilgiler yer almaktadır. “Sektörler” kısmı ile ilde öne çıkan sektörler ve başlıca sektörler tanıtılmış olup ilin sektör yapısı hakkında bilgi verilmiştir. “İl’de Yatırım” kısmı ile ilde yatırım potansiyeli olan organize sanayi bölgeleri, termal turizm bölgeleri, tarım bölgeleri gibi yatırım alanları hakkında bilgi verilmiştir. “Başarı Hikayeleri” ile de ilde Ajans desteği ile yatımları ya da girişimleri ile başarıya ulaşmış firmalar ve ürünleri hakkında bilgi verilmektedir.

 

Site de yer alan “Yatırımcı Talep Formu” vasıtası ile yatırımcılar yatırım projelerini Ajansımıza iletebilecek gerekli araştırmalardan sonra yatırımcıya projesi ile ilgili Ajans uzmanlarımız tarafından dönüş yapılacaktır.

 

Tüm bunların yanında yatırımcılar memnuniyet anketi vasıtasıyla dilek ve temennilerini iletebilecek, twitter bağlantısı ile yatırım destek ofisleri ile paylaşılan il ile ilgili gelişmeleri takip edebileceklerdir. Ayrıca yatırım destek ofislerine ulaşabilecekleri telefon, e-posta ve adres gibi erişim bilgilerini de site üzerinden temin edebileceklerdir.

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: Zafer, Kalkınma, Ajansı’ndan, Yerli, ve, Yabancı, Yatırımcıya, İl, Bazlı, İnternet, Siteleri, ,
Haber Videosu
Yorumlar
Diğer Haberler
Afyonkarahisar Valiliği Halk Toplantısı yapacak !!
Mehmet Zeybek halk ile iç içe !!
Afyon Haber - Afetlere Hazır Ol !!
Afyon Haber - Vagon Kafe açıldı !!
Şehidimizin babası talep etti, Başkan Zeybek destek verdi
Cuma Hutbesi - Güvenli Bir Hayat İçin Afetlere Hazır Olalım
Akarçay ilgi görmeye devam ediyor !!
Milletvekili Av. İbrahim Yurdunuseven Bayram Mesajı
Afyonkarahisar Muhtarların’dan, Kumartaşlı ve yönetimine ziyaret
Hayatı Korumak İçin Senin de Kemerin Ses Getirsin
ALEN’ECO Üretim Tesisi Açıldı
Fotoğraf yarışmasında başvurular sona erdi
Yurdunuseven ; Basın mensupları toplumun eli, kolu ve gören gözü
AFYON PTT BAŞMÜDÜRÜ BASIN BAYRAMINI KUTLADI !!
AFYON GAR İÇİNDE ‘VAGON KAFE’ YAPILACAK
15 Temmuz ruhu Anıtpark’ta sergilendi
MURSİ’NİN KATİLİ SİSİ CUNTASIDIR!
ERİŞİLEBİLİRLİK Komisyon Üyeleri TCDD 7.Bölge Müdürlüğünü ziyaret ettiler
BAŞKAN MEHMET ZEYBEK´TEN BAYRAM MESAJI
Sezen ; “Huzur dolu bir bayram geçirmenizi diliyorum”
LÜTFEN DİKKAT !!!
HÜSEYİN SEZEN “Barış ve kardeşliğe vesile olmasını dilerim”
Afyon'da MS hastaları iftar sofrasında bir araya geldi
KDK Hayvan Hakları Çalıştay Raporunu Yayınladı
Erdoğan, sanatçı ve sporcular ile iftar programında buluştu
REKTÖR MEHMET KARAKAŞ’A HAYIRLI OLSUN ZİYARETLERİ
BURMALI´DA İFTAR SOFRASI !!
İbrahim Yurdunuseven'in 19 Mayıs mesajı !!
Afyonkarahisar Valisi Engelliler Festivali Etkinliklerine Katıldı
Afyon'da Engelliler festivalde buluştu
Başkan Sarı’dan Anneler Gününde Anlamlı Ziyaretler
Erp / Crm Avantajları
Ulusal Gazeteler
İddaa Canlı Skor
Bizim Gazete
Anketler
Afyonkarahisar'da yaşamaktan mutlu musunuz?
Özlü Sözler
Köpeklerin dudakları değdi diye deniz kirlenmez…


Mevlana
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Arşiv
Sanal Basın Üyesiyiz

sanalbasin.com üyesidir

Haber Yazılımı