Haber Detayı
13 Şubat 2019 - Çarşamba 01:21
 
Uyuşturucu ile Mücadele Aplikasyonu (UYUMA)
İçişleri Bakanlığının koordinesinde Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığımız tarafından ;
GÜNDEM Haberi


İçişleri Bakanlığının koordinesinde Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığımız tarafından uyuşturucu ile mücadelenin daha etkin ve verimli bir şekilde yürütülebilmesi amacıyla "Uyuşturucu ile Mücadele Aplikasyonu (UYUMA)" projesi uygulamaya konulmuştur.

 

İhbar mekanizmasını daha etkin hale getirerek Uyuşturucu suçlarının önüne geçmek, suçu tüm delilleri ile ortaya çıkarmak, suçluları adalete teslim etmek, vatandaşın elektronik ortamda seri bir şekilde ihbarda bulunması amacıyla UYUMA uygulaması faaliyete geçmiştir.

 

Kullanıcı, uygulamayı App Store veya Play Store üzerinden telefonuna kolaylıkla indirdikten sonra sokakta gördüğü uyuşturucu suçlarını, kimliği gizli kalacak şekilde ihbarda bulunabilecektir.

 

Tüm vatandaşlarımızın bu proje kapsamında geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlerimizin uyuşturucu illetine bulaşmalarını önlemek için duyarlı bulunarak destek vermeleri beklenmektedir. Eğer sizde uyuşturucu ticaretine karşı durarak, bu işi yapanların gereken cezayı almasını istiyorsanız UYUMA uygulamasını indirerek gerekli durumlarda ihbarda bulunabilirsiniz.

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: Uyuşturucu, ile, Mücadele, Aplikasyonu, (UYUMA),
Haber Videosu
Yorumlar
İddaa Canlı Skor
Bizim Gazete
Özlü Sözler
Kendine yapılmasını istemediğini sen de başkasına yapma.


Konfüçyus
Anketler
Afjet Afyonspor Ptt ligine çıkarmı ?
Arşiv
Haber Yazılımı