Haber Detayı
03 Haziran 2019 - Pazartesi 00:32
 
TCDD 7.Bölge Müdürlüğü Demiryolunda test çalışmaları !!
TCDD 7.Bölge Müdürlüğü demiryolu hatlarından Eskişehir-Kütahya-Tavşanlı Hat kesiminde Elektrikli Tren İşletmeciliği yapılmaktadır.
EKONOMİ Haberi


TCDD 7.Bölge Müdürlüğü demiryolu hatlarından Eskişehir-Kütahya-Tavşanlı Hat kesiminde Elektrikli Tren İşletmeciliği yapılmaktadır. Tavşanlı-Balıkesir hat kesiminin yapımı tamamlanıp enerji verilmesi sonrasında Test Çalışmalarına Başlandı.

 

Test Çalışmaları TCDD 7.Bölge Müdürü Adem Sivri, TCDD Genel Müdürlüğü Modernizasyon Daire Başkan yardımcısı Yılmaz Acar, 7. Bölge Modernizasyon Müdürü Yusuf Tetik, Bakım Müdürü Teksin Geldi ve Kabul Heyeti Teknik Personellerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

 


Bu hat kesiminin tamamlanması ile Ankara-Eskişehir-Kütahya-Balıkesir-İzmir Hattının kesintisiz Elektrikli Tren İşletmeciliğine açılacak ve Ankara-İzmir arasında ekonomik tren işletmeciliği sağlanacaktır. 

 


Elektrikli tren işletmeciliği yakıt ve bakım giderleri bakımından Dizel tren işletmeciliği maliyetinin 1/3 üne tekabül ettiğinden, Elektrik hatlı Demiryolu ekonomik ve çevreye duyarlı tren işletmeciliği sağlamaktadır.   

 

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: TCDD, 7.Bölge, Müdürlüğü, Demiryolunda, , test, çalışmaları, !!, ,
Haber Videosu
Yorumlar
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı