Haber Detayı
12 Mart 2016 - Cumartesi 12:42
 
Sivil Savunma ve Deprem Haftası Etkinliklerinde 11 bin 652 Kişiye Bilgilendirme Yapıldı.
AFAD Afyonkarahisar olarak; Sivil Savunma Günü ve Deprem Haftası Etkinlikleri kapsamında:‘Afete Hazır Afyonkarahisar’ hedefiyle il genelinde 28 Okulda 9.857 öğrenciye yönelik afet bilinci eğitimi, tahliye ve yangın tatbikatı gerçekleştirdik.
BİLİM Haberi


AFAD Afyonkarahisar olarak;  Sivil Savunma Günü ve Deprem Haftası Etkinlikleri kapsamında:‘Afete Hazır Afyonkarahisar’ hedefiyle il genelinde 28 Okulda 9.857 öğrenciye yönelik afet bilinci eğitimi, tahliye ve yangın tatbikatı gerçekleştirdik.

 

 

3 ayrı noktada afet fotoğrafları sergisi, kurtarma malzemeleri tanıtım ve afetler hakkında bilgilendirme standı ile vatandaşlarımıza ulaştık.

 

 

AFAD Afyonkarahisar, Afete Hazır Okul ile 28 okulda 9.857 öğrenciye Ulaştı.

 

Sivil Savunma günü ve Deprem haftası kapsamında; 28 ilk, orta ve lise ’de 9.857 öğrenci ve okul personeline ulaşılarak, AFAD Afyonkarahisar’ın uzman personeli tarafından ayrı ayrı sınıflarda afet bilinci eğitimi verilmesine müteakiben tahliye ve yangın tatbikatları gerçekleştirilmiş, binlerce bilgilendirme amaçlı afiş ve broşüründe dağıtımı yapılmıştır.

 

Gençlik Merkezinde Kurtarma ve Yangın Tatbikatı Gerçekleştirdik.

 

Sivil Savunma Günü İl Merkezimizdeki Gençlik Merkezinde yüksek katlardan kurtarma ve yangın tatbikatı gerçekleştirdik

 

“Ekip Kur Hayat Kurtar” Projesinin startını verdik.

 

Valimiz Sayın Hakan Yusuf GÜNER himayelerinde başlatılan “Ekip Kur Hayat Kurtar” projesinin bilgilendirme ve tanıtımını yaptık. Proje kapsamında ilk olarak DPÜArama Kurtarma Topluluğu (AKUK)’a bir hafta boyunca arama kurtarma temel eğitimi verdik.

 

Ana Oklunu Öğrencileri Müdürlüğümüzü Ziyaret Etti.

 

Deprem Haftası boyunca 5 ana sınıfının minik öğrencileri müdürlüğümüzü ziyaret ederek, afet bilinci eğitimi aldılar,  arama ve kurtarmada kullanılan araç ve gereçleri yerinde görme ve müdürlüğümüzü tanıma imkânına kavuştular.

 

Afet Fotoğrafları Sergisi ve Bilgilendirme Stantları Açtık.

 

AFAD Afyonkarahisar olarak Valilik önü (Anıtpark), Afyon Kocatepe Üniversitesi  (AKÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Bolvadin Meslek Yüksek Okulu’nda stant açılarak arama-kurtarma makineleri tanıtım, afet fotoğrafları sergisi ve afet hakkında kısa bilgilendirme yapılmıştır. Bu etkinliklerde yaklaşık 1.500 kişiye ulaşılmıştır.

 

 

Son olarak Müdürlüğümüz tarafından STK’lara ve resmi kurumlara temel afet bilinci, arama-kurtarma eğitimi verilmiş ve tatbikatlar yapılmıştır. Bu eğitimlerde toplamda 325 kişiye ulaşılmıştır.

 

 

Deprem Haftası etkinlikleri kapsamında 2016 yılında toplamda 11.682 kişiye Müdürlüğümüz tarafından ulaşılarak bilgilendirilmişlerdir.

 

 

Afet Bilinci Eğitim sürecimiz bu tarihlerle kısıtlı olmayıp yıl boyu devam edecektir.

 

 Afyonkarahisar İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: Sivil, Savunma, ve, Deprem, Haftası, Etkinliklerinde, 11, bin, 652, Kişiye, Bilgilendirme, Yapıldı.,
Haber Videosu
Yorumlar
İddaa Canlı Skor
Bizim Gazete
Özlü Sözler
Ya Ali, benden sonra yola gidenler, senin gösterdiğin yoldan giderlerse selamete ererler.


Hz. Muhammed
Anketler
Afyon'a Raylı sitem yapılmalı mı ?
Anketler
Afjet Afyonspor Ptt ligine çıkarmı ?
Arşiv
Haber Yazılımı